Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Základné informácie o letnom prestupovom období 2019 v štyroch najvyšších ligových súťažiach v Anglicku (Premier League, Championship, League One a League Two).

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára a uzatvára letné transferové okno 2019?


Vedenie Premier League potvrdilo, že letné transferové okno sa otvára vo štvrtok 16. mája 2019 minútu po polnoci.

Anglické kluby môžu realizovať prestupy do štvrtka 8. augusta 2019 do 18:00. Transferové okno sa teda uzavrie podobne ako minulý rok ešte pred začiatkom novej sezóny Premier League.

Takže kluby môžu získavať nové posily od 16. mája?


Áno. V skutočnosti sa kluby môžu dohodnúť na prestupe hráča ešte pred 16. májom, ale k oficiálnemu spracovaniu prestupu môže prísť až po tomto termíne.

Domáce prestupy môžu byť oficiálne skompletizované od 16. mája, ale prestupy zo zahraničia môžu byť sfinalizované až 9. júna, kedy sa otvára FIFA Transfer Matching System (online platforma pre spracovanie prestupov medzi klubmi).

Kluby v Anglicku môžu nakupovať hráčov počas celého prestupového obdobia (16. máj - 8. august), ale hráči môžu Premier League opustiť aj po 8. auguste.

Je to preto, lebo ostatné ligové súťaže majú otvorené prestupové okná v iných termínoch - viď nižšie.

Ako je to teda v ostatných súťažiach?


Vo Francúzsku sa transferové okno otvorí 11. júna. V Taliansku a Nemecku 1. júla a v Španielsku 2. júla.

V Taliansku sa prestupové okno uzavrie 18. augusta, teda podobne ako v Anglicku ešte pred štartom ligovej súťaže. Francúzsko, Španielsko a Nemecko uzavrú prestupové okná až 31. augusta.

Ako sú na tom kluby z EFL?


Prestupové obdobie v Sky Bet Championship sa uzavrie v rovnakom termíne ako pre Premier League (8. august), t.j. štyri dni po odohraní prvého ligového kola.

Kluby z League One a League Two však môžu hráčov nakupovať až do konca mesiaca. Presný dátum ešte nebol potvrdený, keďže 31. august vychádza na sobotu, kedy sú naplánované zápasy.

Kluby, ktoré hrajú v play-off môžu podpísať nových hráčov od 6. mája, ale nové posily už nemôžu zasiahnuť do zápasov v tejto sezóne.

A čo hosťovania hráčov?


Kluby z Premier League a Championship už nemôžu po 8. auguste získavať hráčov ani na hosťovanie. Výnimkou je opäť League One a League Two, v ktorých kluby môžu priviesť hráčov na hosťovanie až do konca mesiaca.Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Vedenie Arsenalu je presvedčené, že na Emirates toto leto privedie záložníka Daniho Ceballosa a obrancu Kierana Tierneyho, uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Kompletný zoznam prípravných zápasov klubov Premier League pred sezónou 2019/20. V rámci turnaja Premier League Asia Trophy si zahrajú Manchester City, Newcastle United, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Na prestížnom International Champions Cup bude mať anglický futbal zastúpenie v podobe Arsenalu, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur.

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Nová sezóna Premier League štartuje presne o tri týždne a vybrali sme piatich mladých hráčov, ktorí majú veľkú šancu presadiť sa v prvom tíme.