Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Chris Hughton bol manažérom Brightonu štyri a pol roka. V tejto sezóne 60-ročný manažér zachránil čajky v Premier League, ale v roku 2019 jeho zverenci dokázali nazbierať iba 11 bodov z 18 zápasov.

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Klub tiež opúšťa Hughtonov asistent Paul Trollope a tréner prvého tímu Paul Nevin.

„Chris u nás odviedol excelentnú prácu, stabilizoval náš klub a vo svojej prvej celej sezóne nás posunul až do play-off. Dokázal s tímom postúpiť do Premier League a v dvoch sezónach za sebou nás medzi elitou aj udržal,“ povedal predseda klubu Tony Bloom.

„Bolo to jedno z najťažších rozhodnutí, ktoré som ako predseda Brightonu musel spraviť. Musel som ho však spraviť vzhľadom na ako sme sa trápili v druhej polovici sezóny.“

„Tri výhry z 23 zápasov Premier League nás postavili do ťažkej situácie. Výkony tímu neboli dobré a cítil som, že je čas na zmenu.“

„Chrisa si budeme vždy veľmi vážiť a zaradil sa medzi najrešpektovanejších manažérov v histórii nášho klubu.“

„Chcem sa Chrisovi poďakovať za odvedenú prácu a prajem mu veľa úspechov do budúcnosti. Vždy bude na Amex vítaný.“

Hughton prišiel do klubu v decembri 2014 a vo svoje prvej sezóne dokázal klub udržať v Sky Bet Championship. V roku 2017 postúpil s tímom do Premier League.

Bývalý írsky obranca priviedol Brighton v prvej sezóne medzi elitou k pätnástej priečke so ziskom 40 bodov.

V tejto sezóne však Seagulls skončili o dve priečky nižšie a nazbierali o štyri body menej. A to aj napriek príchodu deviatich nových hráčov, vrátane klubového prestupového rekordu v podobe útočníka Alirezu Jahanbakhsha.

Zlá forma Brightonu v roku 2019, v ktorom nazbieral iba 11 bodov z 54 možných, napokon stála Hughtona pozíciu manažéra. Klub zároveň potvrdil, že už hľadá jeho nástupcu.

The former Tottenham player's sacking means there is now just one BAME manager in the Premier League - Wolves' Nuno Espirito Santo - while there are just three in the EFL.


Značky
BrightonHughton

Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Vedenie Arsenalu je presvedčené, že na Emirates toto leto privedie záložníka Daniho Ceballosa a obrancu Kierana Tierneyho, uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Kompletný zoznam prípravných zápasov klubov Premier League pred sezónou 2019/20. V rámci turnaja Premier League Asia Trophy si zahrajú Manchester City, Newcastle United, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Na prestížnom International Champions Cup bude mať anglický futbal zastúpenie v podobe Arsenalu, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur.

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Nová sezóna Premier League štartuje presne o tri týždne a vybrali sme piatich mladých hráčov, ktorí majú veľkú šancu presadiť sa v prvom tíme.