Anglické kluby prepísali históriu európskych pohárov

Prvýkrát v histórii európskych pohárových súťaží budú finalistami kluby iba z jednej krajiny. O prestížne trofeje si zahrajú štyria zástupcovia Premier League - Liverpool, Tottenham, Chelsea a Arsenal.

Anglické kluby prepísali históriu európskych pohárov

Vo finále Champions League si zahrá dvojica Liverpool a Tottenham a vo finále Európskej ligy si zahrajú londýnske kluby Chelsea a Arsenal.

Arsenal včera v Mestalle vďaka hat-tricku Pierre-Emerick Aubameyanga postúpil cez španielsku Valenciu (skóre dvojzápasu 7:3) do finále Európskej ligy. Neskôr sa k nemu pridala aj Chelsea, ktorá na Stamford Bridge prešla cez nemecký Eintracht Frankfurt po strelách zo značky pokutového kopu.

V utorok a stredu si finálové miestenky v Lige majstrov zabezpečila aj dvojica Liverpool a Tottenham, ktorá skvelými obratmi vyradila dvojicu Barcelona a Ajax.

Tím Jurgena Kloppa dokázal zvíťaziť 4:0 a postúpil aj napriek prehre 0:3 na Camp Nou. Tottenham porazil Ajax 3:2 v amsterdamskej aréne vďaka hat-tricku Lucasa Mouru a postúpil vďaka gólom na ihrisku súpera.

V minulosti sme mohli vidieť iba dva čisto anglické finálové zápasy. V sezóne 1971/72 porazil Tottenham vo finále Pohára UEFA Wolverhampton a v sezóne 2007/08 zdolal Manchester United vo finále Ligy majstrov Chelsea.

Španielsko malo v sezóne 2015/16 troch finalistov. Real Madrid a Atletico Madrid si zahrali vo finále Ligy majstrov a Sevilla Unaia Emeryho hrala finále Európskej ligy.

„Úroveň klubov v Anglicku je veľmi vysoká a Premier League potvrdzuje, že je najlepšou ligovou súťažou v Európe,“ povedal manažér Chelsea Maurizio Sarri.

Finále Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Tottenhamom sa hrá v sobotu 1. júna 2019 o 21:00 na štadióne Wanda Metropolitano, domovskom stánku Atlética Madrid.

Finále Európskej ligy medzi Arsenalom a Chelsea je na programe v stredu 29. mája 2019 o 21:00 na Olympijskom štadióne v Baku, hlavnom meste Azerbajdžanu.

Ďalší anglický duel nás samozrejme čaká 14. augusta, kedy si to v Istanbule v UEFA Super Cup-e rozdajú víťaz Ligy majstrov a Európskej ligy. Tiež pôjde o prvé takéto meranie síl medzi dvoma zástupcami najvyššej anglickej súťaže.Mohlo by vás zaujímať

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Spraví Manchester United z Maguirea najdrahšieho obrancu sveta?

Denník The Sun uviedol, že Manchester United sa v nedeľu s Leicesterom dohodol na prestupe 26-ročného obrancu za celkovú čiastku 80 miliónov libier. Anglický reprezentant sa má údajne dnes podrobiť v Manchesteri lekárskej prehliadke.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Premier League a letné prestupové obdobie: Ako si zatiaľ počínajú jednotlivé kluby? (I. časť)

Pozreli sme sa na (ne)aktivitu všetkých klubov Premier League v letnom transferovom okne tri týždne pred jeho uzavretím.