Norwich City a Sheffield United postúpili do Premier League

Norwich a Sheffield United si cez víkend vybojovali priamy postup z Championship a v sezóne 2019/20 si zahrajú medzi elitou v Premier League.

Norwich City a Sheffield United postúpili do Premier League

Kanáriky si postup zabezpečili domácou výhrou 2:1 nad Blackburnom. United zvíťazili nad posledným Ipswichom, ale postupovú definitívu im zabezpečila až domáca remíza Leedsu s Aston Villou.

Norwich si naposledy zahral medzi elitou v sezóne 2015/16, kedy skončil na konečnej devätnástej priečke. Teraz sa vracia do Premier League už štvrtýkrát.

„Je to chvíľa plná šťastia a hrdosti,“ povedal nemecký manažér kanárikov Daniel Farke pre Sky Sports. „Tento pocit je úžasný. Pre mňa je Championship najťažšia ligová súťaž na svete.“

„Každý jeden zápas je veľmi vyrovnaný, takže umiestnenie v prvej dvojke si musíte naozaj zaslúžiť.“

„Počas sezóny sme išli výkonnostne výrazne nahor. Bol tu veľký finančný tlak a preto sme museli predať niektorých našich najlepších hráčov. Pri nákupoch sme zasa museli byť veľmi kreatívni.“

Blades sa vracajú do Premier League po dlhých 12 rokoch, keď ešte v sezóne 2016/17 pôsobili až v tretej najvyššej súťaži League One.

„Je to jeden z najlepších dní môjho života. Na sto percent,“ povedal manažér United Chris Wilder pre BBC Radio Sheffield.

„Postup do Premier League je niečo neskutočné. Navyše som si to dnes mohol vychutnať obklopený mojimi hráčmi a rodinou.“

„Je to veľký deň pre Blades. Nasledujúca sezóna bude pre všetkých v klube veľmi výnimočná.“Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.