Najlepším hráčom sezóny sa podľa hráčskej asociácie stal obranca Virgil van Dijk

Obranca Liverpoolu Virgil van Dijk získal ocenenie PFA Player of the Year za sezónu 2018/19. Útočník Raheem Sterling z Manchesteru City sa stal najlepším mladým hráčom sezóny.

Najlepším hráčom sezóny sa podľa hráčskej asociácie stal obranca Virgil van Dijk

27-ročný holandský obranca odohral v tejto sezóne za Liverpool všetkých 35 ligových zápasov a výrazne pomohol červeným k 19 čistým štítom, čo je najlepšie číslo zo všetkých tímov v súťaži.

Holanďan prišiel do Liverpoolu v januári 2018 zo Southamptonu za rekordnú čiastku 75 miliónov libier a okamžite sa stal výraznou oporou defenzívnej formácie klubu z Anfieldu.

„Moje pocity je ťažké popísať slovami,“ povedal Van Dijk.

„Myslím si, že neexistuje väčšie ocenenie, ako keď vás za najlepšieho hráča zvolia samotní hráči, proti ktorým hrávate týždeň čo týždeň. Je to niečo veľmi špeciálne. Som veľmi hrdý na to, že som toto ocenenie dokázal získať.“

Medzi nominovanými hráčmi boli aj Sadio Mane z Liverpoolu, Eden Hazard z Chelsea a trojica Manchesteru City Raheem Sterling, Sergio Aguero a Bernardo Silva.

Van Dijk, ktorý sa stal šiestym obrancom, ktorý dokázal získať túto prestížnu cenu, dodal: „Keď si pozriete zoznam nominovaných hráčov a zoberiete do úvahy ich kvalitu, tak je niečo veľmi špeciálne, ak hráči hlasovali práve za mňa.“

Sterling bol považovaný za najväčšieho konkurenta pre Van Dijka, keď anglický reprezentant v tejto sezóne zaznamenal 17 gólov a 10 asistencií v 31 ligových zápasoch.

24-ročný hráč bojoval o toto ocenenie aj v predchádzajúcej sezóne, ale napokon ju získal jeho spoluhráč zo City Leroy Sane.

Sterling sa tak musí uspokojiť, podobne ako minulý rok, iba s ocenením pre najlepšieho mladého hráča sezóny.

„Som veľmi hrdý za získanie ocenenia PFA Young Player of the year a všetkým ďakujem za podporu počas celej sezóny. Poďme dosiahnuť ešte viac!!!“ uviedol Angličan na sociálnej sieti Twitter.Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.