Európska liga: Arsenal a Chelsea bez problémov postúpili do semifinále [VIDEO]

Chelsea v domácom prostredí zdolala pražskú Slaviu, keď už v 27. minúte viedla 4:1 a väčšinu zápasu tak už dohrávala na pol plynu. Arsenal dokázal zdolať Neapol aj na jeho štadióne, keď jediný gól stretnutia zaznamenal Lacazette.

Chelsea - Slavia Praha 4:3 (4:1)

Góly: Pedro (5, 27), Deli (9 vg), Giroud (17) - Soucek (25), Sevcik (51, 54)

Chelsea: Arrizabalaga (6), Azpilicueta (6), Luiz (6), Christensen (6), Emerson (6), Kante (6), Barkley (6), Kovacic (6), Hazard (6), Pedro (8), Giroud (7)

Náhradníci: Willian (6), Jorginho (6), Hudson-Odoi (N/A)

Slavia Praha: Kolar (6), Ngadeu-Ngadjiu (6), Kudela (5), Boril (6), Deli (5), Zmrhal (6), Soucek (7), Sevcik (8), Traore (6), Kral (6), Masopust (6)

Náhradníci: Olayinka (6), Stoch (5), Skoda (N/A)

Hráč zápasu: Pedro

SSC Neapol - Arsenal 0:1 (0:1)

Góly: Lacazette (36)

SSC Neapol: Meret (6), Maksimovic (5), Chiriches (5), Koulibaly (6), Ghoulam (5), Callejon (6), Allan (5), Zielinski (5), Fabian (5), Insigne (4), Milik (4)

Náhradníci: Mertens (5), Younes (5), Rui (6)

Arsenal: Cech (7), Koscielny (8), Sokratis (7), Monreal (7), Maitland-Niles (5), Torreira (7), Xhaka (6), Kolasinac (7), Ramsey (6), Aubameyang (7), Lacazette (8)

Náhradníci: Mkhitaryan (6), Elneny (6), Iwobi (7)

Hráč zápasu: Alexandre Lacazette

Mohlo by vás zaujímať

38. kolo Premier League: Manchester City obhájil ligový titul [VIDEO]

Manchester City jednoznačne zvíťazil na ihrisku Brightonu a stal sa majstrom Premier League v sezóne 2018/19. Liverpool doma zdolal Wolves, ale na zisk titulu si musí minimálne ďalší rok počkať. V konečnej tabuľke zaostal za belasými o jeden bod.

37. kolo Premier League: Man City je už iba krok od obhajoby titulu [VIDEO]

Ani Leicester nedokázal zastaviť Citizens v ceste za obhajobou ligového titulu. Líšky domácich potrápili, ale belasí napokon tri body získali po nádhernom góle Kompanyho v druhom polčase.

Aj finále Európskej ligy bude mať iba anglické zastúpenie [VIDEO]

Vo finále Európskej ligy si zahrajú londýnske kluby Arsenal a Chelsea. Kanonieri v semifinále bez väčších problémov prešli cez Valenciu. Oveľa viac sa na postup nadreli modrí, ktorý nemecký Frankfurt v domácej odvete vyradili až po strelách zo značky pokutového kopu.