Wolves výrazným spôsobom prekonali svoj klubový transferový rekord

Do klubu na konci sezóny natrvalo prestúpi mexický útočník Raul Jimenez, ktorý v sezóne 2018/19 v klube iba hosťuje z portugalskej Benficy.

Wolves výrazným spôsobom prekonali svoj klubový transferový rekord

Vlci za služby 27-ročného Mexičana portugalskej Benfice vyplatia čiastku 38 miliónov eur, čo je jednoznačne najvyššia prestupová čiastka v histórii klubu.

Jimenez podpísal na Molineux štvorročný kontrakt, ktorý začne platiť ihneď po skončení hosťovania na začiatku júla 2019.

Útočník je s 15 gólmi najlepším zakončovateľom vlkov aktuálnej sezóny a pomohol im k postupu do semifinále FA Cup-u i k aktuálne ôsmej priečke v Premier League.

Jimenez prišiel do Benficy v auguste 2015 a celkovo v Portugalsku strávil tri sezóny s bilanciou 22 gólov v 101 odohraných zápasoch.

Podpisom mexického reprezentanta už majiteľ vlkov, spoločnosť Fosun, investoval do nových hráčov celkovo 164 miliónov libier a klubový transferový rekord sa pod ich vedením prepisoval už päťkrát.

Posledným prestupovým rekordom pred príchodom Jimeneza bolo získanie ľavého obrancu Jonnyho Castra Otta, ktorý do klubu prišiel z Atletica Madrid za 20,5 milióna eur.


„Chcem prepisovať históriu tohto klubu,“ povedal Jimenez, ktorý v klube ostane minimálne do leta 2023.

„Chcem klub vrátiť na popredné priečky v Premier League a je to ambíciou všetkých ľudí v klube. Trvalý prestup do tohto klubu je pre mňa veľká česť.“

Jimenez má na konte dva tituly z portugalskej Primeira Ligy v sezónach 2015/16 a 2016/17 a tiež tiež po jednom triumfe v portugalskom pohári i portugalskom ligovom pohári.

Svoju kariéru začínal v mexickom klube Club America, s ktorým získal dva ligové tituly v najvyššej mexickej súťaži Liga MX.

V roku 2012 na Olympijských hrách v Londýne nastúpil Jimenez ako striedajúci hráč v posledných minútach finálového súboja Mexika s Brazíliou vo Wembley a napokon s tímom získal zlaté medaily po výhre 2:1.

Na reprezentačnej úrovni doteraz vsietil 16 gólov v 71 zápasoch a zahral si aj minulý rok na svetovom šampionáte v Rusku, v ktorom jeho tím postúpil do osemfinále. Tam však už nestačil na Brazíliu.


Mohlo by vás zaujímať

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Tottenham sa definitívne zaradil medzi európsku elitu

Spurs postúpili do semifinále Ligy majstrov, keď v zápase proti Manchesteru City predviedli vynikajúci výkon. O postup do finále prestížnej pohárovej súťaže si zahrajú s holandským Ajaxom. Ich prípadným finálovým súperom bude jeden z dvojice Barcelona alebo Liverpool.

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Paul Merson: Manchester City je teraz jeden zápas od zlej sezóny

Citizens vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov s Tottenhamom a teraz musia zabojovať o titul v Premier League. Inak sa ich sezóna bude považovať za nevydarenú, tvrdí Paul Merson.

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Kde sa bude vysielať Premier League v rokoch 2019 až 2022?

Poznáme už majiteľov lukratívnych vysielacích práv v Anglicku, Nemecku, Taliansku, Španielsku či vo Francúzsku. Už čoskoro by sme sa mali dozvedieť meno vysielateľa aj pre Slovensko a Českú republiku.