Huddersfield a Fulham sa vracajú do Championship

Sezóna 2018/19 je iba druhou v histórii Premier League, v ktorej poznáme dva vypadávajúce kluby z najvyššej súťaže už päť kôl pred koncom sezóny. Naposledy sa tak stalo v sezóne 1994/95, kedy zostupovali Leicester City a Ipswich Town.

Huddersfield a Fulham sa vracajú do Championship

Vypadnutie teriérov sa potvrdilo už v sobotu po prehre na pôde Crystal Palace a včera sa s elitou rozlúčili aj chalupári, ktorí vysoko prehrali na pôde Watfordu.

Cottagers si v Premier League zahrali iba jednu sezónu, pritom v lete po postupe z Championship priviedli do klubu 12 nových hráčov za celkovú čiastku 105,3 miliónov libier. Bola to tretia najvyššia investícia do nových posíl zo všetkých klubov pôsobiacich v súťaži.

Fulhamu nepomohli ani zmeny na manažérskom poste. Sezónu začal na lavičke Slavisa Jokanovic, ktorý z úvodných 12 zápasov sezóny získal iba jednu výhru. Okamžite ho nahradil Talian Claudio Ranieri, ktorý však skončil po menej ako 4 mesiacoch s bilanciou 3 výhry v 17 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach.

Majiteľ klubu Shahid Khan dal potom šancu dočasnému manažérovi Scottovi Parkerovi, ktorý však klub prebral v čase, keď už chalupári strácali 10 bodov na záchranu. Prišli ďalšie štyri prehry s Chelsea, Leicesterom, Liverpoolom a Manchesterom a teraz sa definitívny zostup potvrdil v Hertfordshire.

Fulham v sezóne doplácal na množstvo chýb v defenzíve, ktoré viedli k lacným gólom súperov. Zo všetkých klubov zo štyroch najvyšších anglických súťaží iba Rochdale (77) inkasoval v tejto sezóne viac gólov ako západolondýnčania (76).

Chalupári sa tak pripojili k Huddersfieldu, ktorý prežil naozaj katastrofálnu sezónu. V minulej sezóne sa ešte teriéri prekvapujúco dokázali udržať medzi elitou, ale v tejto sezóne dokázali nazbierať iba 14 bodov v 32 zápasoch.Aj Huddersfield zmenil počas sezóny manažéra. Davida Wagnera, ktorý sa 14. januára s klubom dohodol na ukončení kontraktu, na lavičke o sedem dní neskôr nahradil Jan Siewert z rezervného tímu Dortmundu.

Klub z West Yorkshire už neprekoná negatívny rekord Derby County zo sezóny 2007/08, ktorý dokázal počas celej sezóny nazbierať iba 11 bodov (1 výhra), ale ich zostup sa potvrdil už 30. marca, čo je druhý najskorší termín, v ktorom sa potvrdil zostup klubu Premier League o súťaž nižšie.

Najskoršie potvrdené vypadnutia v histórii Premier League:

Sezóna - Klub - Dátum
2007/08  - Derby County - 29.3.
2018/19 - Huddersfield - 30.3.
2018/19  - Fulham - 2.4.
2009/10 - Portsmouth - 10.4.
2002/03 - Sunderland - 12.4.
1994/95 - Leicester - 13.4.

Huddersfield zároveň nedokázal skórovať až v 38 zo 70 odohraných zápasov v Premier League (54,3%) - to je najhoršie číslo v histórii súťaže.

Nový manažér teriérov Jan Siewert je druhým trvalým manažérom Premier League, ktorý so svojim tímom prehral v prvých piatich zápasoch na ihriskách súperov. Prvým bol Ole Gunnar Solskjaer v sezóne 2013/14, kedy Nór viedol Cardiff City.


Mohlo by vás zaujímať

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

Manchester United je pripravený ponúknuť Paulovi Pogbovi nový megakontrakt s týždennou mzdou 500 tisíc libier.

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Manchester United ponúkol za pravého obrancu Crystal Palace 50 miliónov libier, uviedol portál Sky Sports News.

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Najnovšie prestupové špekulácie z anglickej Premier League (17.6.2019).