Solskjaerova premárnená šanca na trofej

Ole Gunnar Solskjaer označil výkon jeho tímu v pohárovom zápase proti Wolves za najhorší od jeho decembrového príchodu do klubu. Manchester United v zápase s vlkmi zahodil veľkú šancu na zisk trofeje v aktuálnej sezóne...

Solskjaerova premárnená šanca na trofej

Manchester United pod vedením nórskeho manažéra výrazne ožil a nikto nezabudne na skvelú parížsku noc v Lige majstrov. Solskjaer viackrát poukázal na to, že United je klubom, ktorý musí vyhrávať trofeje. Aj preto vypadnutie diablov z FA Cup-u považuje za veľkú prehru.

V zápase proti vlkom jeho tím podal slabý výkon. Diabli prehrali aj pred pár dňami v Premier League na pôde Arsenale, tam bol ale ich výkon diametrálne odlišný a konečný výsledok nebol zaslúžený. Štvrťfinálový zápas s Wolves bol iný a podľa Solskjaerových slov to bol pre celý tím krok smerom dozadu.


„Nemali sme na lopte dostatočnú kvalitu,“ povedal Solskjaer. „Tempo nebolo dostatočne vysoké a tak iniciatívu prebral súper. Ich brankára sme ani raz nedostali pod tlak.“ To potvrdzuje aj štatistika, ktorá hovorí, že gól Marcusa Rashforda v nadstavenom čase bol iba druhou strelou diablov medzi tri žrde.

Solskjaer vrátil kvalitu rýchlym protiútokom United, ale v zápase, v ktorom mal opäť na ruke kapitánsku pásku Paul Pogba, jeho hráči vyprodukovali výkon, ktorý sa podobal tomu pod vedením jeho predchodcu Joseho Mourinha. Hráči United držali loptu na svojih kopačkách, ale všetko bolo príliš pomalé a diabli sa proti organizovanej obrane súpera absolútne nevedeli presadiť.

„Po reprezentačnej prestávke sa musíme vrátiť k našej hre,“ povedal Solskjaer. „Stále máme o čo hrať. Čakajú nás ďalšie výzvy a prídu veľké zápasy proti Barcelone. Neobávam sa prístupu mojich hráčov, po prestávke do toho dajú opäť všetko.“

United z anglického pohára vyliali Arsenal i Chelsea, aby ich napokon zastavili vlci, ktorí si teraz o finále zahrajú s Watfordom. United tak premrhal obrovskú šancu na zisk aspoň jednej trofeje v sezóne.

Teraz diabli musia vyradiť Barcelonu, aby ešte mali šancu niečo z tejto sezóny vyťažiť. Cesta k trofeji by určite bola schodnejšia cez sršne z Watfordu ako cez katalánsky veľkoklub.

Minulý mesiac Solskjaer povedal: „Nemôžeme bojovať iba o top štvorku a hotovo. Musíme sa pokúsiť niečo v tejto sezóne vyhrať.“

Pravdepodobnosť, že sa mu to podarí ale po víkende výrazne klesla. Zdá sa, že práve umiestnenie v top štvorke by mohlo byť najväčším úspechom United v tejto sezóne a ani to nebude jednoduché. Tottenham a Arsenal totiž nebudú chcieť pustiť svoju ťažko vybojovanú pozíciu v top štvorke lacno.


Mohlo by vás zaujímať

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

United ponúkne Pogbovi megamzdu, West Ham chce Martiala a Rodri smeruje do City

Manchester United je pripravený ponúknuť Paulovi Pogbovi nový megakontrakt s týždennou mzdou 500 tisíc libier.

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Man Utd opäť neuspel s ponukou za Wan-Bissaku, Chelsea nechce pustiť Williana

Manchester United ponúkol za pravého obrancu Crystal Palace 50 miliónov libier, uviedol portál Sky Sports News.

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Premier League a prestupové špekulácie: Ndombele, Coutinho, Gomez, Diop, Salah, Felix

Najnovšie prestupové špekulácie z anglickej Premier League (17.6.2019).