Prvá manažérska misia Paula Scholesa skončila fiaskom

Na lavičke Latics bol Scholes iba dva mesiace a svoju rezignáciu klubu oznámil cez mobilnú aplikáciu WhatsApp.

Prvá manažérska misia Paula Scholesa skončila fiaskom

Bývalá legenda červených diablov sa 11. februára 2019 stala manažérom štvrtoligového klubu Oldham Athletic.

V stredu sa jeho prvá manažérska misia predčasne skončila, keď mužstvo počas svojho dvojmesačného pôsobenia v klube viedol iba v 7 zápasoch (1 výhra, 3 remízy, 3 prehry).

Prezident klubu Abdallah Lemsagam sa o rezignácii Scholesa dozvedel cez mobilnú aplikáciu WhatsApp a poriadne ho to zaskočilo.

Scholes sa s nikým z vedenia klubu osobne nestretol a správu cez mobil považoval za postačujúcu formu komunikácie.

„Oldham Athletic je sklamaný z rozhodnutia Paula skončiť na lavičke klubu a je prekvapený dôvodmi, ktoré uviedol vo svojej textovej správe,“ povedal Lemsagam pre Sky Sports News.

„Klub poskytol Paulovi maximálnu podporu a autonómiu, o ktorú žiadal. Pred svojou rezignáciou ani raz nevyslovil žiadne obavy alebo sťažnosti ohľadom fungovania klubu. Jednoducho nám iba oznámil svoj odchod textovou správou a odmietol akékoľvek ďalšie diskusie.“

„Manažérska práca nie je jednoduchá a chceli sme spoločne s Paulom hľadať ďalšie riešenia situácie. Ďakujeme mu za odvedenú prácu a okamžite štartujeme s hľadaním nového manažéra.“

Sky Sports News tiež uviedol, že Oldham okamžite dostal tucet žiadostí o pozíciu manažéra v klube.

Značky
OldhamScholes

Mohlo by vás zaujímať

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Základné informácie o letnom prestupovom období 2019 v štyroch najvyšších ligových súťažiach v Anglicku (Premier League, Championship, League One a League Two).

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Štrnásť zápasov za sebou muselo vyhrať City, aby dokázalo v konečnej tabuľke preskočiť Liverpool, ktorý sa zároveň stal bezkonkurenčne najlepším vicemajstrom v histórii najvyššej anglickej súťaže.

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Chris Hughton bol manažérom Brightonu štyri a pol roka. V tejto sezóne 60-ročný manažér zachránil čajky v Premier League, ale v roku 2019 jeho zverenci dokázali nazbierať iba 11 bodov z 18 zápasov.