Leicester zaplatil Celticu za príchod Rodgersa a jeho tímu 9 miliónov libier

Líšky z Leicesteru museli za príchod Brendana Rodgersa a jeho realizačného tímu na King Power Stadium zaplatiť škótskemu majstrovi 9 miliónov libier.

Leicester zaplatil Celticu za príchod Rodgersa a jeho tímu 9 miliónov libier

Severoírsky manažér nahradil na lavičke Clauda Puela, ktorého vedenie klubu vyhodilo po sérii 7 duelov za sebou bez víťazstva.

Rodgers mal šancu s Celticom v tejto sezóne získať tretie treble za sebou (triumf v lige, pohári a ligovom pohári), ale rozhodol sa pre návrat do Premier League.

Bývalý manažér Liverpoolu mal v kontrakte s Celticom uvoľňovaciu klauzulu vo výške 6 miliónov libier, ktorú Leicester po dohode na podmienkach so samotným manažérom aktivoval.

S Rodgersom do klubu prišiel aj celý jeho realizačný tím - jeho asistent Chris Davies, tréner prvého tímu Kolo Toure a tiež Glen Driscoll. Celkovo tak Leicester predčasná výmena manažéra vyšla na čiastku 9 miliónov libier.

Rodgers v prvých dvoch zápasoch na King Power zaznamenal jednu výhru a jednu prehru. Na lavičke Celticu ho nahradil Neil Lennon, ktorý už škótskeho majstra v minulosti viedol.

Leicester sa v budúcej sezóne chystá vybudovať nové tréningové centrum v hodnote 80 miliónov libier, ktoré by sa malo stať jedným z najlepších na svete.

„Je to prvý krok z našej vzrušujúcej cesty. Od prvého dňa máme jasnú víziu, akým spôsobom chceme pracovať,“ povedal Rodgers.

„Prostredie je veľmi dôležité. Našiel som tu skupinu naozaj mladých hráčov. Čaká má tu zaujímavá výzva. Zatiaľ si to všetci užívame, ale čaká na nás ešte veľa práce.“


Mohlo by vás zaujímať

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Základné informácie o letnom prestupovom období 2019 v štyroch najvyšších ligových súťažiach v Anglicku (Premier League, Championship, League One a League Two).

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Štrnásť zápasov za sebou muselo vyhrať City, aby dokázalo v konečnej tabuľke preskočiť Liverpool, ktorý sa zároveň stal bezkonkurenčne najlepším vicemajstrom v histórii najvyššej anglickej súťaže.

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Chris Hughton bol manažérom Brightonu štyri a pol roka. V tejto sezóne 60-ročný manažér zachránil čajky v Premier League, ale v roku 2019 jeho zverenci dokázali nazbierať iba 11 bodov z 18 zápasov.