Dominancia top šestky je v tejto sezóne Premier League historicky najvyššia

Bodový zisk Liverpoolu na druhej priečke (73 bodov) po 30 odohraných zápasoch je najvyšší v celej histórii Premier League od prvej sezóny, v ktorej hralo v súťaži 20 klubov.

Dominancia top šestky je v tejto sezóne Premier League historicky najvyššia

Štúdia Sky Sports ukazuje, že top šestka Premier League (Man City, Liverpool, Tottenham, Arsenal, Man Utd a Chelsea) v tejto sezóne dominuje súťaži oveľa viac ako tomu bolo v doterajšej histórii.

Manchester City a Liverpool aktuálne bojujú o titul a štvorica Spurs, Arsenal, Manchester United a Chelsea si to rozdajú o dve zostávajúce priečky v top štvorke, ktoré im zabezpečia účasť v Lige majstrov aj v sezóne 2019/20.

Celkovo tieto kluby už nazbierali 383 bodov, čo je o 12 bodov viac ako v rovnakej fáze súťaže predchádzajúcej sezóny. Ide o najvyššie číslo v histórii a to ešte Chelsea má k dispozícii dohrávku s Brightonom.

Celkový bodový zisk top šestky po 30 odohraných zápasoch

Grafika nižšie ukazuje priemerný bodový zisk podľa umiestnenia v tabuľke po 30 odohraných zápasoch (červená farba) a aktuálny bodový zisk v tejto sezóne (zelená farba). Z uvedeného je jednoznačne vidieť, akým jednoznačným spôsobom súťaž ovládlo šesť najlepších klubov.

Priemerný bodový zisk podľa umiestnenie od sezóny 1995/96 a aktuálne situácia v sezóne 2018/19

Liverpool doteraz získal 73 bodov, čo je až o 10 bodov viac ako je priemerný zisk druhého tímu v tabuľke po 30 odohraných zápasoch. United a Chelsea zatiaľ jednoznačne ovládajú piatu (+7 bodov oproti priemeru) respektíve šiestu priečku (+8 bodov oproti priemeru).

Najvyšší počet získaných bodov klubov na prvých šiestich priečkach od sezóny 1995/96

Táto dominancia najlepších klubov je zároveň zlou správou pre Huddersfield a Fulham na opačnom póle ligovej tabuľky. Oba kluby nazbierali oveľa menej bodov ako je priemerné číslo tímov na devätnástej a dvadsiatej priečke. Chalupári majú aktuálne na konte iba 17 bodov, čo je najnižšie číslo v histórii pre tím na devätnástej priečke tabuľky.

Najnižší počet získaných bodov klubov na zostupových priečkach od sezóny 1995/96
Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...