Mohamed Salah: Obetoval by som svoje ambície v Lige majstrov za ligový titul

Mohamed Salah je pripravený obetovať svoj sen o triumfe v Champions League, aby pomohol Liverpoolu k vysnívanému prvému titulu v Premier League.

Mohamed Salah: Obetoval by som svoje ambície v Lige majstrov za ligový titul

Tím Jurgena Kloppa je aktuálne na druhej priečke v Premier League, ale iba jeden bod za obhajcom trofeje Manchesterom City. Do konca sezóny ostáva odohrať osem ligových kôl.

V stredu na červených čaká v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov majster Bundesligy Bayern Mníchov. V prvom stretnutí sa na Anfielde zrodila bezgólová remíza.

Salah pripúšťa, že pre neho osobne je Champions League "najprestížnejšou súťažou", ale šťastným by ho určite spravil aj triumf Liverpoolu v Premier League. Aj v prípade, že by červení tento úspech dosiahli na úkor európskej pohárovej súťaže.

„Budem k vám úprimný, pre mňa je najprestížnejšia súťaž Liga majstrov,“ povedal Egypťan pred odvetným duelom s nemeckým klubom.

„Ale zároveň viem, že snom pre celé mesto a klub je triumf v rámci anglickej Premier League.“

„Ak by som mal obetovať naplnenie môjho sna pre sen našich fanúšikov, tak by som tak spravil. Ak by sme uspeli v oboch súťažiach, bolo by to niečo fantastické. A to je zatiaľ aj náš cieľ.“

Egyptský reprezentant verí, že Citizens v zostávajúcich zápasoch ešte stratia nejaké body a Liverpool z toho dokáže profitovať.

„Súťaž je veľmi náročná a vyrovnaná. Nás a aj našich súperov čaká ešte niekoľko veľmi zložitých duelov,“ dodal Salah.

„Musíme vyhrať naše zápasy a veriť, že náš najväčší rival v boji o titul ešte zakopne. Iba tak môžeme pomýšľať na celkový triumf.“

„Som na sto percent sústredený a mentálne silný. Je tu tlak, ale jednoducho musíme ísť ďalej.“

„Uvidíme, čo sa nám na konci sezóny podarí dosiahnuť. Sme však pripravení na všetko.“


Značky
LiverpoolSalah

Mohlo by vás zaujímať

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Základné informácie o letnom prestupovom období 2019 v štyroch najvyšších ligových súťažiach v Anglicku (Premier League, Championship, League One a League Two).

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Štrnásť zápasov za sebou muselo vyhrať City, aby dokázalo v konečnej tabuľke preskočiť Liverpool, ktorý sa zároveň stal bezkonkurenčne najlepším vicemajstrom v histórii najvyššej anglickej súťaže.

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Chris Hughton bol manažérom Brightonu štyri a pol roka. V tejto sezóne 60-ročný manažér zachránil čajky v Premier League, ale v roku 2019 jeho zverenci dokázali nazbierať iba 11 bodov z 18 zápasov.