Mohamed Salah: Obetoval by som svoje ambície v Lige majstrov za ligový titul

Mohamed Salah: Obetoval by som svoje ambície v Lige majstrov za ligový titul

Mohamed Salah je pripravený obetovať svoj sen o triumfe v Champions League, aby pomohol Liverpoolu k vysnívanému prvému titulu v Premier League.

Tím Jurgena Kloppa je aktuálne na druhej priečke v Premier League, ale iba jeden bod za obhajcom trofeje Manchesterom City. Do konca sezóny ostáva odohrať osem ligových kôl.

V stredu na červených čaká v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov majster Bundesligy Bayern Mníchov. V prvom stretnutí sa na Anfielde zrodila bezgólová remíza.

Salah pripúšťa, že pre neho osobne je Champions League "najprestížnejšou súťažou", ale šťastným by ho určite spravil aj triumf Liverpoolu v Premier League. Aj v prípade, že by červení tento úspech dosiahli na úkor európskej pohárovej súťaže.

„Budem k vám úprimný, pre mňa je najprestížnejšia súťaž Liga majstrov,“ povedal Egypťan pred odvetným duelom s nemeckým klubom.

„Ale zároveň viem, že snom pre celé mesto a klub je triumf v rámci anglickej Premier League.“

„Ak by som mal obetovať naplnenie môjho sna pre sen našich fanúšikov, tak by som tak spravil. Ak by sme uspeli v oboch súťažiach, bolo by to niečo fantastické. A to je zatiaľ aj náš cieľ.“

Egyptský reprezentant verí, že Citizens v zostávajúcich zápasoch ešte stratia nejaké body a Liverpool z toho dokáže profitovať.

„Súťaž je veľmi náročná a vyrovnaná. Nás a aj našich súperov čaká ešte niekoľko veľmi zložitých duelov,“ dodal Salah.

„Musíme vyhrať naše zápasy a veriť, že náš najväčší rival v boji o titul ešte zakopne. Iba tak môžeme pomýšľať na celkový triumf.“

„Som na sto percent sústredený a mentálne silný. Je tu tlak, ale jednoducho musíme ísť ďalej.“

„Uvidíme, čo sa nám na konci sezóny podarí dosiahnuť. Sme však pripravení na všetko.“


Zdieľanie článku

Komentáre