Za napadnutie kapitána Villans 14 týždňov vo väzení a 10 rokov bez futbalu

Fanúšik, ktorý napadol záložníka Aston Villy Jacka Grealisha počas nedeľňajšieho derby s Birminghamom, strávi nasledujúcich 14 týždňov vo väzení.

Za napadnutie kapitána Villans 14 týždňov vo väzení a 10 rokov bez futbalu

27-ročný Paul Mitchell bol zadržaný na štadióne St Andrew's počas zápasu Sky Bet Championship po tom, čo vybehol na ihrisko a zozadu napadol záložníka Villans úderom do krku a hlavy.

Mitchell ďalej musí zaplatiť pokutu 350 libier, vrátane kompenzácie vo výške 100 libier samotnému hráčovi. Nasledujúcich 10 rokov má zakázaný vstup na všetky štadióny v Anglicku.


„Môj klient nedokáže vysvetliť svoje správanie. Jeho počiatočným zámerom bolo iba ísť na trávnik a vybičovať dav k väčšej aktivite,“ povedal Mitchellov právnik.

„Uvedomujem si, že som mal pri tomto incidente šťastie. Všetko mohlo dopadnúť oveľa horšie, ak by mal fanúšik pri sebe nejakú zbraň,“ povedal kapitán Villans Jack Grealish.

Mitchell was dragged off the pitch after being taken to the ground by a combination of Birmingham and Villa players, as well as stewards who followed him on to the pitch.

Birmingham vydal vyhlásenie, v ktorom odsúdil správanie svojho fanúšika: „To čo sa stalo nemá vo futbale ani v spoločnosti miesto. Jack je fanúšikom Birminghamu a bez ohľadu na jeho lojalitu k nášmu klubu, neexistuje ospravedlnenie za jeho správanie.“

„Môžeme potvrdiť, že pán Mitchell má doživotný zákaz vstupu na St. Andrew's Trillion Trophy Stadium.“

„Klub tiež zakázal vstup na štadión pre ďalšieho fanúšika, ktorý na sociálnych sieťach posielal výhražné správy Jackovi Grealishovi a jeho rodine.“

„Birmingham City FC odsudzuje všetky takéto formy správania sa. Nebudeme tolerovať incidenty, ktoré sa udiali počas nedeľňajšieho stretnutia proti klubu Aston Villa Football Club.“

Grealish mohol po útoku fanúšika v zápase pokračovať a práve jeho gól rozhodol o výhre hostí pomerom 1:0.Mohlo by vás zaujímať

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Tottenham Hotspur: Levy a Mourinho spravili riskantný krok

Predseda Spurs Daniel Levy a manažér Jose Mourinho spojili sily. V stávke je veľa a riziko je vysoké. Oplatí sa táto spolupráca?

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.