Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Spurs pôvodne chceli svoj prvý domáci zápas odohrať na novom štadióne ešte 15. septembra. Potom sa však objavili viaceré technické problémy s bezpečnosťou, termín otvorenia sa niekoľkokrát odkladal a kohúti tak museli všetky doterajšie domáce stretnutia tejto sezóny opäť odohrať vo Wembley.

Po osemfinálovom postupe cez Borussiu Dortmund sa manažér kohútov Mauricio Pochettino vyjadril, že zápasy štvrťfinále, ktoré sú na programe 9.-10. apríla a 16.-17. apríla, by už Spurs mali odohrať na novom štadióne.

Čo teda môžeme od nového štadióna kohútov očakávať?

Kedy začala výstavba?


Žiadosť o výstavbu nového štadióna boli zaslané príslušným úradom ešte v roku 2009, ale viaceré komplikácie s povoleniami a schvaľovaním projektu znamenali, že samotné stavebné práce sa začali až v roku 2015.


Kedy sa odohrá prvý zápas?


Prvý zápas sa odohrá v stredu 3. apríla proti Crystal Palace. Spurs však stále musia získať bezpečnostný certifikát. Ten získajú, ak sa na novom štadióne bez problémov odohrajú dva testovacie zápasy. Prvým by mal byť v nedeľu 24. marca zápas medzi Spurs a Southamptonom hráčov do 18 rokov a druhým zápas legiend Tottenhamu o šesť dní neskôr.

Aká je kapacita?


V originálnom návrhu sa uvádzala kapacita 58 000 divákov, ale kapacita sa postupne navyšovala až na finálny počet 62 062 divákov. Pôvodný White Hart Lane mal kapacitu iba 36 284 divákov.

Táto kapacita zahŕňa aj tribúnu v štýle 'Kop' so 17 500 miestami na sedenie. Má ísť o štýl 'žltej steny' ako používa aj nemecká Borussia Dortmund, na ktorej štadióne je v zápasoch jedna z najlepších atmosfér v Európe.

Vzdialenosť prvého radu od postrannej čiary je iba päť metrov, čo je najmenšie číslo zo všetkých novovytvorených štadiónov v rámci Premier League.


Nový stánok Tottenhamu sa s kapacitou 62 062 divákov stane druhým najväčším štadiónom v Anglicku - hneď za domovským stánkom Manchesteru United Old Trafford s kapacitou 74 994 divákov.

Tottenham bude mať k dispozícii väčší štadión ako jeho severolondýnsky sused Arsenal, ktorý má na Emirates Stadium miesto pre 60 260 divákov. London Stadium, ktorý využívajú kladivári z West Hamu má kapacitu 60 000 divákov.

Aké je ďalšie vybavenie?


Štadión bude samozrejme zahŕňať množstvo obchodov a reštaurácií - od predaja burgerov, cez uličku ázijských jedál až po reštauráciu ocenenú Michelinskou hviezdou. Nájdeme tu aj 65-metrový bar (pozdĺž celej bránkovej čiary), ktorý bude najdlhším v celej Európe. Súčasťou štadióna je aj ubytovanie so 180 lôžkami a viaceré konferenčné miestnosti.

Verejné námestie pred štadiónom bude miestom pre stretávanie sa s fanúšikovskou komunitou a budú sa tu organizovať viaceré akcie pod záštitou Tottenham Hotspur Foundation.

Veľkou atrakciou bude aj tzv. 'Sky Walk' - fanúšikovia si budú môcť pozrieť exteriér štadióna z výšky 40 metrov.

Štadión bude otvorený 365 dní v roku, k dispozícii bude samozrejme aj múzeum a možnosť prehliadok štadióna.Ako sa bude štadión volať?


Pri novej aréne sa dočasne používa meno 'Tottenham Hotspur Stadium'.

Aké sú ceny permanentiek?


Dospelí zaplatia od 795 do 2 200 libier, fanúšikovia do 18 rokov si musia pripraviť od 397 do 562 libier.

Nový domov pre NFL?


Tottenham podpísal 10-ročné partnerstvo s NFL (National Football League) a stane sa hlavným domovským štadiónom pre tento šport vo Veľkej Británii.

Futbalový trávnik sa bude dať zatiahnuť a nachádza sa nad umelým povrchom, ktorý sa bude používať pre zápasy NFL a rovnako aj pri koncertoch a iných akciách. Štadión tak má dva rôzne povrchy nad sebou a bude prvým tohto druhu v Anglicku.

Aktuálne je v pláne v roku 2019 odohrať na štadióne dva zápasy NFL. Kluby NFL budú mať vyhradený vlastný vstup na východnej strane štadióna, vlastné šatne a priestory pre médiá.

Značky
Tottenham

Mohlo by vás zaujímať

Pred šlágrom 16. kola Premier League: Manchester City - Manchester United

Pred šlágrom 16. kola Premier League: Manchester City - Manchester United

V sobotu večer nás čaká ďalšie manchesterské derby, jednoznačným favoritom sú v domácom prostredí opäť belasí.

Ktorí hráči by v januári mohli posilniť londýnsku Chelsea?

Ktorí hráči by v januári mohli posilniť londýnsku Chelsea?

Športový arbitrážny súd zrušil januárový zákaz prestupov londýnskeho klubu a medzi možnými posilami modrých sa spomínajú mená ako Ben Chilwell, Jadon Sancho či Wilfried Zaha.

Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Brendan Rodgers podpísal nový dlhodobý kontrakt s Leicesterom

Brendan Rodgers ukončil špekulácie ohľadom jeho možného odchodu do londýnskeho Arsenalu. S líškami podpísal nový 5,5-ročný kontrakt a na King Power Stadium by tak mal zotrvať až do leta 2025.