Európska liga: Arsenal prehral v Rennes, Chelsea zdolala Kyjev [VIDEO]

Londýnske kluby si v prvých zápasoch osemfinále Európskej ligy počínali so striedavými úspechmi. Kým Chelsea doma s prehľadom zdolal Kyjev 3:0, Arsenal prehral vo francúzskom Rennes 1:3.

Kanonieri išli do vedenia už v 3. minúte gólom Iwobiho, potom však išiel predčasne do sprchy Papastathopoulos po druhej žltej karte a taktovku zápasu prebrali domáci.

Ešte do polčasu skóre stretnutia dorovnali Bourigeaudom a v druhom dejstve sa tešili ešte dvakrát po vlastnom góle Monreala a presnom zásahu Sarra dve minúty pred koncom normálnej hracej doby.

Arsenal prehral v európskych súťažiach na ihrisku francúzskeho súpera vôbec prvýkrát (8 výhier, 5 remíz, 1 prehra).

Oveľa lepšie si počínala Chelsea, ktorá doma bez problémov zdolala ukrajinský Dynamo Kyjev gólmi Pedra, Williana a Hudson-Odoia.

Dynamo Kyjev v európskych pohároch nikdy nevyhralo zápas na anglickej pôde. V 15 odohraných stretnutiach sa zrodili tri remízy a 12-krát zvíťazil domáci tím.

Rennes - Arsenal 3:1 (1:1)

Góly: Bourigeaud (42), Monreal (65 vg), Sarr (88) - Iwobi (3)
Červená karta: Papastathopoulos (41)

Rennes: Koubek (7), Zefane (7), Da Silva (6), Mexer (6), Bensebaini (6), Grenier (7), Andre (6), Hunou (6), Bourigeaud (8), Sarr (7), Ben Arfa (7)

Náhradníci: Lea Siliki (6), Gelin (n/a)

Arsenal: Cech (5), Mustafi (5), Koscielny (5), Sokratis (4), Monreal (5), Xhaka (5), Torreira (5), Mkhitaryan (5), Ozil (5), Iwobi (6), Aubameyang (5)

Náhradníci: Guendouzi (6), Ramsey (5), Kolasinac (n/a).

Hráč zápasu: Benjamin Bourigeaud

Chelsea - Dynamo Kyjev 3:0 (1:0)

Góly: Pedro (17), Willian (65), Hudson-Odoi (90)

Chelsea: Kepa (6), Zappacosta (7), Christensen (7), Luiz (8), Alonso (6), Kovacic (7), Jorginho (7), Barkley (7), Pedro (7), Giroud (7), Willian (7)

Náhradníci: Loftus-Cheek (7), Kante (7), Hudson-Odoi (7)

Dynamo Kyjev: Boyko (8), Kedziora (6), Burda (6), Shabanov (6), Mykolenko (6), Shepeliev (6), Sydorchuk (6), Shaparenko (6), Buyalskiy (6), Tsygankov (6), Rusyn (6)

Náhradníci: Periera (6), Garmash (6)

Hráč zápasu: David Luiz

Mohlo by vás zaujímať

12.kolo Premier League: Newcastle vs Bournemouth [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu Newcastle vs Bournemouth v rámci 12.kola anglickej Premier League (9.11.2019)

12.kolo Premier League: Burnley vs West Ham [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu Burnley vs West Ham v rámci 12.kola anglickej Premier League (9.11.2019)

12.kolo Premier League: Southampton vs Everton [VIDEO]

Zostavy, hodnotenia, štatistiky a zostrih zápasu Southampton vs Everton v rámci 12.kola anglickej Premier League (9.11.2019)