Žreb štvrťfinále a semifinále Ligy majstrov

Všetky štyri anglické kluby postúpili medzi osmičku najlepších tímov v Lige majstrov. Kedy sa dozvedia mená svojich súperov?

Žreb štvrťfinále a semifinále Ligy majstrov

Tottenham vyradil Borussiu Dortmund, Manchester United zvládol ťažkú odvetu s parížskym Saint-Germain, Liverpool vyradil mníchovský Bayern a Manchester City poslal domov s debaklom Schalke 04.

Kedy sa žrebuje štvrťfinále a semifinále súťaže?


Žrebovať sa bude v piatok 15. marca o 12:00 vo švajčiarskom Nyone. Po žrebe štvrťfinálových a semifinálových dvojíc sa ešte z administratívnych dôvodov vyžrebuje "domáci" tím pre finálový zápas.

Kto bude v žrebovacích košoch?


Tottenham, Ajax, Manchester United, Manchester City, Porto, Juventus, Liverpool a Barcelona.

Ako sa bude žrebovať?


Vo štvrťfinále už žiadne kluby nebudú nasadené a budú sa môcť stretnúť aj tímy z tej istej krajiny. Klub, ktorý bude z dvojice vyžrebovaný ako prvý, bude hrať prvý zápas v domácom prostredí.


Platí tu však jedna výnimka. Oba manchesterské kluby nemôžu hrať svoje domáce zápasy v jednom termíne. Ak by prišlo k situácii, že oba kluby budú vyžrebované ako prvé, tak Manchester City bude hrať prvý zápas doma a Manchester United vonku. Naopak, ak budú oba kluby vyžrebované ako druhé v poradí, tak Manchester City odohrá prvý zápas vonku a Manchester United doma.


Kedy sa zápasy odohrajú?


Prvé zápasy štvrťfinále Ligy majstrov sú naplánované na 9.-10. apríla, odvety sa odohrajú 16.-17. apríla.

Semifinálové zápasy sú na programe 30. apríla a 1. mája. Odvetné stretnutia uvidíme o týždeň neskôr 7.-8. mája.

Kedy sa odohrá finálový duel?


Finále Ligy majstrov 2018/19 sa odohrá 1. júna na štadióne Atlética Madrid Wanda Metropolitano Stadium.Značky
Liga majstrov

Mohlo by vás zaujímať

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Arsenal je presvedčený, že úspešne dotiahne príchody Tierneyho a Ceballosa

Vedenie Arsenalu je presvedčené, že na Emirates toto leto privedie záložníka Daniho Ceballosa a obrancu Kierana Tierneyho, uviedol reportér Sky Sports News Dharmesh Sheth.

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Premier League - prípravné zápasy pred sezónou 2019/20

Kompletný zoznam prípravných zápasov klubov Premier League pred sezónou 2019/20. V rámci turnaja Premier League Asia Trophy si zahrajú Manchester City, Newcastle United, West Ham United a Wolverhampton Wanderers. Na prestížnom International Champions Cup bude mať anglický futbal zastúpenie v podobe Arsenalu, Manchesteru United a Tottenhamu Hotspur.

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Päť mladíkov, ktorí by mohli v novej sezóne Premier League zažiariť

Nová sezóna Premier League štartuje presne o tri týždne a vybrali sme piatich mladých hráčov, ktorí majú veľkú šancu presadiť sa v prvom tíme.