Žreb štvrťfinále a semifinále Ligy majstrov

Všetky štyri anglické kluby postúpili medzi osmičku najlepších tímov v Lige majstrov. Kedy sa dozvedia mená svojich súperov?

Žreb štvrťfinále a semifinále Ligy majstrov

Tottenham vyradil Borussiu Dortmund, Manchester United zvládol ťažkú odvetu s parížskym Saint-Germain, Liverpool vyradil mníchovský Bayern a Manchester City poslal domov s debaklom Schalke 04.

Kedy sa žrebuje štvrťfinále a semifinále súťaže?


Žrebovať sa bude v piatok 15. marca o 12:00 vo švajčiarskom Nyone. Po žrebe štvrťfinálových a semifinálových dvojíc sa ešte z administratívnych dôvodov vyžrebuje "domáci" tím pre finálový zápas.

Kto bude v žrebovacích košoch?


Tottenham, Ajax, Manchester United, Manchester City, Porto, Juventus, Liverpool a Barcelona.

Ako sa bude žrebovať?


Vo štvrťfinále už žiadne kluby nebudú nasadené a budú sa môcť stretnúť aj tímy z tej istej krajiny. Klub, ktorý bude z dvojice vyžrebovaný ako prvý, bude hrať prvý zápas v domácom prostredí.


Platí tu však jedna výnimka. Oba manchesterské kluby nemôžu hrať svoje domáce zápasy v jednom termíne. Ak by prišlo k situácii, že oba kluby budú vyžrebované ako prvé, tak Manchester City bude hrať prvý zápas doma a Manchester United vonku. Naopak, ak budú oba kluby vyžrebované ako druhé v poradí, tak Manchester City odohrá prvý zápas vonku a Manchester United doma.


Kedy sa zápasy odohrajú?


Prvé zápasy štvrťfinále Ligy majstrov sú naplánované na 9.-10. apríla, odvety sa odohrajú 16.-17. apríla.

Semifinálové zápasy sú na programe 30. apríla a 1. mája. Odvetné stretnutia uvidíme o týždeň neskôr 7.-8. mája.

Kedy sa odohrá finálový duel?


Finále Ligy majstrov 2018/19 sa odohrá 1. júna na štadióne Atlética Madrid Wanda Metropolitano Stadium.Značky
Liga majstrov

Mohlo by vás zaujímať

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Kedy sa otvára letné transferové okno v Premier League?

Základné informácie o letnom prestupovom období 2019 v štyroch najvyšších ligových súťažiach v Anglicku (Premier League, Championship, League One a League Two).

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Najväčší súboj o titul v histórii Premier League

Štrnásť zápasov za sebou muselo vyhrať City, aby dokázalo v konečnej tabuľke preskočiť Liverpool, ktorý sa zároveň stal bezkonkurenčne najlepším vicemajstrom v histórii najvyššej anglickej súťaže.

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Brighton vyhodil manažéra iba jeden deň po skončení sezóny

Chris Hughton bol manažérom Brightonu štyri a pol roka. V tejto sezóne 60-ročný manažér zachránil čajky v Premier League, ale v roku 2019 jeho zverenci dokázali nazbierať iba 11 bodov z 18 zápasov.