Chelsea podľa očakávania nestačila na Barcelonu a v Lige majstrov končí

Lionel Messi strelil svoj stý gól v Lige majstrov a zárove? so svojimi spoluhrá?mi mohol oslávi? postup Barcelony do štvr?finále Ligy majstrov, ke? po remíze na Stamford Bridge (1:1) zví?azil katalánsky klub na domácom Camp Nou 3:0.

Messi prvýkrát prekonal Thibauta Courtoisa už po 128 sekundách a v 20. minúte po brilantnom zakon?ení Ousmana Dembeleho už domáci viedli o dva góly.

Chelsea si dokázala vytvori? šance, ale produktívny bol v tomto zápase iba španielsky tím, ktorého postup do ?alšieho kola spe?atil v 63. minúte svojim druhým gólom v zápase Messi.

Barcelona – Chelsea 3:0 (2:0)

Video

Zostavy a hodnotenia hrá?ov

Barcelona: Ter Stegen (6), Roberto (6), Pique (7), Umtiti (8), Alba (6), Rakitic (7), Busquets (7), Iniesta (6), Dembele (7), Suarez (7), Messi (9)

Náhradníci: Paulinho (6), Andre Gomes (6), Vidal (6)

Chelsea: Courtois (5), Azpilicueta (5), Christensen (6), Rudiger (6), Moses (6), Fabregas (5), Kante (7), Alonso (7), Willian (8), Giroud (7), Hazard (7)

Náhradníci: Morata (6), Zappacosta (6), Pedro (n/a)

Hrá? zápasu: Lionel Messi

Vyjadrenie manažéra

Antonio Conte: „Nemáme si ?i vy?íta?. Ak ste zápas sledovali, tak viete, že kone?ný výsledok nie je fér. Rozdielovým hrá?om bol Messi. Hovoríme tu o najlepšom hrá?ovi sveta. Striela 60 gólov v každej sezóne – je to super špi?kový hrá?. Barcelona dokáže aj z minima vy?aži? maximum.“

Zaujímavé štatistiky

Chelsea zaznamenala v tomto zápase 14 striel, o šes? viac ako Barcelona. Iba tri strely modrých však smerovali medzi tri žrde Ter Stegena.

Chelsea nedokázala postúpi? ?alej v posledných troch osemfinálových dvojzápasoch Ligy majstrov (2014/15 PSG, 2015/16 PSG a 2017/18 Barcelona).

Barcelona vyhrala 24 zápasov Ligy majstrov proti anglickým klubom, najviac zo všetkých klubov v sú?aži.