Manchester City sa môže stať majstrom už na začiatku apríla

Včera Citizens podľa očakávania vyhrali nad Stoke 2:0 a ak vyhrajú nasledujúci ligový zápas v Evertone, tak o zisku titulu môžu rozhodnúť už 7. apríla na domácom Etihad Stadium proti Manchesteru United.

Kapitán belasých Vincent Kompany označil túto alternatívu, v ktorej by Citizens titul oslávili práve domácim víťazstvom nad mestským rivalom, za „životnú príležitosť“.

City majú aktuálne na čele tabuľky luxusný náskok šestnástich bodov. Ak zvládnu zápas na Goodison Parku a potom doma s United, tak posledných šesť kôl v priebehu apríla a mája už bude pre nich iba spanilou jazdou s majstrovským titulom vo vrecku.

„Všetci v Manchesteri vieme, že ide o životnú príležitosť,“ povedal Kompany. „Najprv však musíme zvládnuť náročný zápas na pôde Evertonu.“

Manažér Pep Guardiola zvolil iný prístup. Povedal, že City budú majstrom „skôr či neskôr“ a nedáva až taký význam tomu, aby sa tak stalo práve v manchesterskom derby.

„Teraz sme dva alebo tri zápasy od toho, aby sme sa stali šampiónmi,“ povedal Guardiola. Zároveň však jedným dychom dodal: „Nezáleží na tom, proti ktorému klubu sa tak stane.“

City už získali v tejto sezóne 81 bodov z 30 odohraných zápasov – o tri body viac ako za celú sezónu 2016/17. Zároveň vsietili až 85 gólov, iba 11 tímov v histórii vsietilo za celú sezónu viac gólov.

V tejto sezóne už Citizens zaknihovali triumf v Ligovom pohári a postúpili tiež do štvrťfinále Ligy majstrov.