Arsenal konečne zabral naplno, z Milána si vezie dvojgólovú výhru

Arsenal zvládol veľký tlak a v prvom zápase osemfinále Európskej ligy vyhral na ihrisku AC Miláno 2:0. Ukončil tak sériu štyroch prehier za sebou.

David Ospina nahradil v bráne Petra Čecha a Aaron Ramsey s Dannym Welbeckom nastúpili namiesto Pierre-Emerick Aubameyanga a Alexa Iwobiho.

Kanonieri išli do vedenia už v 15. minúte gólom Henrikha Mkhitaryana, ktorý pre taliansky tím znamenal ukončenie 569-minútového obdobia bez inkasovaného gólu.

V štvrtej minúte nadstaveného času prvého polčasu Aaron Ramsey pridal druhý gól hostí a Wengerovi zverenci si v druhom polčase luxusný náskok ustrážili.

Pri oboch góloch asistoval najlepší hráč na ihrisku Mesut Ozil.

Pre Arsenal je táto výhra veľmi dôležitá, otvorila sa mu cesta do štvrťfinále a stále môže zabojovať o miestenku do Ligy majstrov, ktorú získa iba víťaz Európskej ligy.

AC Milan – Arsenal 0:2 (0:2)

Toto bola prvá výhra Arsenalu v otváracích zápasoch osemfinále európskych pohárových súťaží od februára 2011 (2:1 s Barcelonou v Lige majstrov).
Kanonieri sú prvým tímom, ktorý porazil AC Miláno na San Sire v Európskej lige/Pohári UEFA od februára 2002 (0:1 s Roda JC). Taliansky klub odohral medzi týmito dvoma zápasmi 10 domácich stretnutí bez jedinej prehry.
Výhra Arsenalu zároveň ukončila sériu talianskeho klubu 13 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach. Naposledy Miláno prehralo v decembri 2017 s Atalantou v Serie A.
Mesut Özil bol pri 100 góloch svojho tímu v 189 zápasoch vo všetkých súťažiach v drese Arsenalu (37 gólov a 63 asistencií).
V tejto sezóne má nemecký reprezentant na konte 5 gólov a 9 asistencií, je tak najproduktívnejším hráčom kanonierov sezóny 2017/18.

Video

Zostavy a hodnotenia hráčov

AC Milan: G.Donnarumma (6), Calabria (5), Bonucci (6), Romagnoli (5), Rodriguez (6), Biglia (5), Bonaventura (6), Kessie (5), Calhanoglu (6), Suso (5), Cutrone (5)

Náhradníci: Kalinic (6), Andre Silva (6), Borini (6)

Arsenal: Ospina (6), Chambers (6), Koscielny (8), Mustafi (7), Kolasinac (6), Xhaka (6), Ramsey (7), Wilshere (7), Ozil (8), Mkhitaryan (7), Welbeck (6)

Náhradníci: Maitland-Niles (6), Holding (6), Elneny (n/a)

Hráč zápasu: Mesut Ozil

Vyjadrenie manažéra

Arsene Wenger: „Opäť sme vyhrali, ale ešte sme nepostúpili ďalej. Výsledok však určite zdvihne náladu v tíme. Ak prehráte tri zápasy počas šiestich dní, tak je to vždy veľmi zložitá situácia. Musíme zostať sústredení a dokončiť našu prácu v nasledujúcich týždňoch. To je našim cieľom.“