Arsenal konečne zabral naplno, z Milána si vezie dvojgólovú výhru

Arsenal zvládol ve?ký tlak a v prvom zápase osemfinále Európskej ligy vyhral na ihrisku AC Miláno 2:0. Ukon?il tak sériu štyroch prehier za sebou.

David Ospina nahradil v bráne Petra ?echa a Aaron Ramsey s Dannym Welbeckom nastúpili namiesto Pierre-Emerick Aubameyanga a Alexa Iwobiho.

Kanonieri išli do vedenia už v 15. minúte gólom Henrikha Mkhitaryana, ktorý pre taliansky tím znamenal ukon?enie 569-minútového obdobia bez inkasovaného gólu.

V štvrtej minúte nadstaveného ?asu prvého pol?asu Aaron Ramsey pridal druhý gól hostí a Wengerovi zverenci si v druhom pol?ase luxusný náskok ustrážili.

Pri oboch góloch asistoval najlepší hrá? na ihrisku Mesut Ozil.

Pre Arsenal je táto výhra ve?mi dôležitá, otvorila sa mu cesta do štvr?finále a stále môže zabojova? o miestenku do Ligy majstrov, ktorú získa iba ví?az Európskej ligy.

AC Milan – Arsenal 0:2 (0:2)

Toto bola prvá výhra Arsenalu v otváracích zápasoch osemfinále európskych pohárových sú?aží od februára 2011 (2:1 s Barcelonou v Lige majstrov).
Kanonieri sú prvým tímom, ktorý porazil AC Miláno na San Sire v Európskej lige/Pohári UEFA od februára 2002 (0:1 s Roda JC). Taliansky klub odohral medzi týmito dvoma zápasmi 10 domácich stretnutí bez jedinej prehry.
Výhra Arsenalu zárove? ukon?ila sériu talianskeho klubu 13 zápasov bez prehry vo všetkých sú?ažiach. Naposledy Miláno prehralo v decembri 2017 s Atalantou v Serie A.
Mesut Özil bol pri 100 góloch svojho tímu v 189 zápasoch vo všetkých sú?ažiach v drese Arsenalu (37 gólov a 63 asistencií).
V tejto sezóne má nemecký reprezentant na konte 5 gólov a 9 asistencií, je tak najproduktívnejším hrá?om kanonierov sezóny 2017/18.

Video

Zostavy a hodnotenia hrá?ov

AC Milan: G.Donnarumma (6), Calabria (5), Bonucci (6), Romagnoli (5), Rodriguez (6), Biglia (5), Bonaventura (6), Kessie (5), Calhanoglu (6), Suso (5), Cutrone (5)

Náhradníci: Kalinic (6), Andre Silva (6), Borini (6)

Arsenal: Ospina (6), Chambers (6), Koscielny (8), Mustafi (7), Kolasinac (6), Xhaka (6), Ramsey (7), Wilshere (7), Ozil (8), Mkhitaryan (7), Welbeck (6)

Náhradníci: Maitland-Niles (6), Holding (6), Elneny (n/a)

Hrá? zápasu: Mesut Ozil

Vyjadrenie manažéra

Arsene Wenger: „Opä? sme vyhrali, ale ešte sme nepostúpili ?alej. Výsledok však ur?ite zdvihne náladu v tíme. Ak prehráte tri zápasy po?as šiestich dní, tak je to vždy ve?mi zložitá situácia. Musíme zosta? sústredení a dokon?i? našu prácu v nasledujúcich týžd?och. To je našim cie?om.“