Citizens doma prehrali s Bazilejom, postup si vybojovali už v prvom zápase

Man City napriek prehre 1:2 s Bazilejom postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov celkovým skóre 5:2.

Pep Guardiola spravil v zostave až šesť zmien, šancu dostali Yaya Toure, John Stones, Gabriel Jesus, Phil Foden, Danilo a v bráne chytal Claudio Bravo.

Na pôde Bazileja City vyhrali 4:0 a aj v odvete začali lepšie belasí, keď Gabriel Jesus otvoril skóre už po 7 minútach zápasu.

O 10 minút neskôr však dorovnal skóre Mohamed Elyounoussi a v druhom dejstve Michael Lang rozhodol o prekvapujúcej výhre hostí.

Manchester City – Bazilej 1:2 (1:1)

Víťazstvo Bazileja ukončilo 13-zápasovú sériu výhier Manchesteru City na domácom ihrisku a tiež ukončilo ich 36-zápasovú sériu bez prehry na Etihad Stadium vo všetkých súťažiach (29 výhier, 7 remíz). Bola to prvá prehra City od 3. decembra 2016, kedy belasí prehrali 1:3 s Chelsea v Premier League.
Manchester City ešte nikdy nevyhral v druhom zápase osemfinále Ligy majstrov (1 remíza, 4 prehry).
Iba Barcelona (23), Bayern Mníchov (15), Real Madrid (11) a Juventus (9) vyhrali viac zápasov v Lige majstrov proti anglickým klubom ako švajčiarsky Bazilej (6).
Manchester City skompletizoval v tomto zápase 978 prihrávok – najviac zo všetkých klubov v Lige majstrov od sezóny 2003/04, kedy portál Opta začal sledovať túto štatistiku.

Video

Zostavy a hodnotenia hráčov

Man City: Bravo (6), Danilo (7), Stones (6), Laporte (6), Zinchenko (6), Gundogan (7), Yaya Toure (6), B Silva (7), Foden (6), Sane (8), Jesus (7)

Náhradníci: Diaz (6), Adarabioyo (n/a)

Bazilej: Vaclik (7), Lacroix (7), Frei (6), Suchy (6), Riveros (7), Zuffi (6), Serey Die (7), Lang (7), Elyounoussi (7), Bua (7), Oberlin (6)

Náhradníci: Stocker (5), Van Wolfswinkel (5)

Hráč zápasu: Leroy Sane

Vyjadrenie manažéra

Pep Guardiola: „Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, ale v druhom dejstve sme zabudli útočiť a náš výkon bol naozaj zlý. Nie je jednoduché udržať koncentráciu hráčov, ak ste v prvom zápase vyhrali 4:0. Hovoril som s nimi o tom a v prvom polčase ukázali, že chcý vyhrať aj v odvete. Vytvorili sme si veľa šancí a podali sme dobrý výkon. V tom druhom sme však za stavu 1:1 prestali hrať, videli sme iba množstvo prihrávok bez zakončenia a o tom nie je futbal.“