Juventusu stačili tri minúty a dve strely na bránu, aby vyradil Tottenham z Ligy majstrov

Dva góly argentínskych rýchlikov Higuaina a Dybalu sta?ili na to, aby si stará dáma zabezpe?ila miestenku vo štvr?finále Ligy majstrov na úkor severolondýn?anov.

Spurs otvorili skóre zápasu v 39. minúte gólom Heung-min Sona a až do 64. minúty ni? nenazna?ovalo, že by Spurs nemali postúpi? do ?alšieho kola Ligy majstrov.

Potom však prišli ve?ké chvíle úto?níkov Juventusu, ke? najprv Higuain a o tri minúty neskôr aj Dybala prekonali Llorisa v bráne domáceho tímu.

Na konci zápasu mohol stretnutie do pred?ženia posla? Harry Kane, ale jeho hlavi?ka skon?ila iba na brvne Buffonovej brány.

Po kone?nom hvizde hrá?i Juventusu divoko oslavovali, kým kohúti zahodili obrovskú príležitos? na postup medzi poslednú osmi?ku prvýkrát od sezóny 2010/11.

Tottenham sa stal iba tretím tímom z trinástich, ktorý vo vyra?ova?ke v prvom zápase remizoval na pôde súpera 2:2 a nakoniec nepostúpil do ?alšieho kola (pred ním Bayern s Milánom v roku 2007 a Porto s Manchesterom United v roku 2009).

Tottenham – Juventus 1:2 (1:0)

Video

Zostavy a hodnotenia hrá?ov

Tottenham: Lloris (5), Trippier (6), Sanchez (6), Vertonghen (6), Davies (6), Dier (6), Dembele (7), Eriksen (7), Alli (6), Son (7), Kane (5)

Náhradníci: Lamela (5), Llorente (5)

Juventus: Buffon (6), Barzagli (5), Benatia (5), Chiellini (7), Alex Sandro (6), Khedira (6), Pjanic (5), Matuidi (5), Douglas Costa (6), Higuain (7), Dybala (7)

Náhradníci: Asamoah (5), Lichtsteiner (6), Sturaro (5)

Hrá? zápasu: Gonzalo Higuain

Vyjadrenie manažéra

Mauricio Pochettino: „Som sklamaný, pretože sme zahodili množstvo šancí a tím si zaslúžil z tohto zápasu získa? viac. Spôsob akým sme inkasovali oba góly je sklamaním, ale výkon nášho tímu bol fantastický. Je to trocha nefér – okrem dvoch inkasovaných gólov bol Tottenham jednozna?ne lepším tímom a hru kontroloval. Ale taký je futbal. Musíme sa teraz pozera? do budúcnosti, ?aká nás ešte ve?a zápasov.“