Juventusu stačili tri minúty a dve strely na bránu, aby vyradil Tottenham z Ligy majstrov

Dva góly argentínskych rýchlikov Higuaina a Dybalu stačili na to, aby si stará dáma zabezpečila miestenku vo štvrťfinále Ligy majstrov na úkor severolondýnčanov.

Spurs otvorili skóre zápasu v 39. minúte gólom Heung-min Sona a až do 64. minúty nič nenaznačovalo, že by Spurs nemali postúpiť do ďalšieho kola Ligy majstrov.

Potom však prišli veľké chvíle útočníkov Juventusu, keď najprv Higuain a o tri minúty neskôr aj Dybala prekonali Llorisa v bráne domáceho tímu.

Na konci zápasu mohol stretnutie do predĺženia poslať Harry Kane, ale jeho hlavička skončila iba na brvne Buffonovej brány.

Po konečnom hvizde hráči Juventusu divoko oslavovali, kým kohúti zahodili obrovskú príležitosť na postup medzi poslednú osmičku prvýkrát od sezóny 2010/11.

Tottenham sa stal iba tretím tímom z trinástich, ktorý vo vyraďovačke v prvom zápase remizoval na pôde súpera 2:2 a nakoniec nepostúpil do ďalšieho kola (pred ním Bayern s Milánom v roku 2007 a Porto s Manchesterom United v roku 2009).

Tottenham – Juventus 1:2 (1:0)

Video

Zostavy a hodnotenia hráčov

Tottenham: Lloris (5), Trippier (6), Sanchez (6), Vertonghen (6), Davies (6), Dier (6), Dembele (7), Eriksen (7), Alli (6), Son (7), Kane (5)

Náhradníci: Lamela (5), Llorente (5)

Juventus: Buffon (6), Barzagli (5), Benatia (5), Chiellini (7), Alex Sandro (6), Khedira (6), Pjanic (5), Matuidi (5), Douglas Costa (6), Higuain (7), Dybala (7)

Náhradníci: Asamoah (5), Lichtsteiner (6), Sturaro (5)

Hráč zápasu: Gonzalo Higuain

Vyjadrenie manažéra

Mauricio Pochettino: „Som sklamaný, pretože sme zahodili množstvo šancí a tím si zaslúžil z tohto zápasu získať viac. Spôsob akým sme inkasovali oba góly je sklamaním, ale výkon nášho tímu bol fantastický. Je to trocha nefér – okrem dvoch inkasovaných gólov bol Tottenham jednoznačne lepším tímom a hru kontroloval. Ale taký je futbal. Musíme sa teraz pozerať do budúcnosti, čaká nás ešte veľa zápasov.“