Leroy Sane je najrýchlejším hráčom Premier League. Kto je ešte v top desiatke?

Rýchlosť je v anglickej Premier League kľúčom k úspechu a nie je prekvapením, že rebríček v tomto smere ovládol hráč Manchesteru City, ktorému v sezóne 2017/18 doteraz namerali najvyššiu rýchlosť.

V aktuálnej sezóne je radosť sledovať tím Pepa Guardiolu, ktorý s ľahkosťou smeruje k ligovému titulu. Výrazne mu k tomu pomáha aj Leroy Sane, ktorý je zároveň aj najrýchlejším šprintérom zo všetkých hráčov.

Nemecký reprezentant v tejto sezóne zaznamenal rýchlosť až 35,49 kilometrov za hodinu a ovládol tak rebríček najrýchlejších hráčov. V pondelok sa k nemu pridal aj Patrick van Aanholt, ktorý tiež dokázal pokoriť hranicu 22 míľ za hodinu.

Obranca Crystal Palace van Aanholt pri pondelkovej prehre 2:3 s Manchesterom United na Selhurst Park dosiahol rýchlosť 35,42 kilometrov za hodinu.

Najlepšiu trojicu dopĺňa Moussa Sissoko, ktorý toho po 30 miliónovom prestupe z Newcastle do Tottenhamu veľa nenahral, ale jeho zrýchlenie je výnimočné. Rýchlosť 35,33 kilometrov za hodinu dosiahol v októbri v zápase s Liverpoolom.

Saneho v top päťke dopĺňa jeho tímový spoluhráč Kyle Walker, ktorý je zároveň jediným hráčom, ktorého v najlepšej desiatke nájdeme hneď dvakrát. Prvýkrát v zápase s Huddersfieldom (35,23 km/h) a tiež v zápase s Evertonom (35,16 km/h).

To, že je v rebríčku aj Theo Walcott, asi veľa fanúšikov neprekvapí, prekvapením ale určite je stredný obranca modrých Antonio Rudiger. Conte má na krajoch ihriska Edena Hazarda s Willianom a málokto by si zrejme vsadil, že práve Nemec je najrýchlejším hráčom jeho kádra. Rudiger je zároveň jediným stredným obrancom, ktorý sa nachádza v našom rebríčku.

Okrem Van Aanholta je v rebríčku aj ďalší člen kádra orlov Wilfried Zaha. Reprezentant Pobrežia Slonoviny uzatvára rebríček najlepších šprintérov spoločne s dvojicou Oliver Burke z West Bromwichu a Kiko Femenia z Watfordu.

Premier League 17/18: Top šprintéri

Hráč Rýchlosť Klub
Leroy Sane 35,49 Manchester City
Patrick van Aanholt 35,42 Crystal Palace
Moussa Sissoko 35,33 Tottenham
Theo Walcott 35,23 Everton
Kyle Walker 35,21 Manchester City
Antonio Rudiger 35,20 Chelsea
Kyle Walker 35,16 Manchester City
Wilfried Zaha 35,13 Crystal Palace
Oliver Burke 35,13 West Bromwich Albion
Kiko Femenia 35,12 Watford