Liverpool s prehľadom postúpil do štvrťfinále Ligy majstrov

Červení po výhre 5:0 na pôde Porta v domácej odvete uhrali bezgólovú remízu a postúpili medzi osem najlepších tímov Európy.

Po prvom zápase bolo o postupujúcom tíme rozhodnuté a keďže Porto neprišlo na Anfield s veľkými ambíciami, červení si postup vybojovali s minimálnym úsilím a ušetrili tak veľa síl na sobotňajší dôležitý zápas s Manchesterom United.

Klopp spravil päť zmien v zostave oproti víkendovému zápasu s Newcastle, Salah a Van Dijk zostali na lavičke náhradníkov. Šancu od nemeckého manažéra dostali Lallana, Moreno, Milner, Gomez a Matip. Porto spravilo až 10 zmien oproti prvému vzájomnému zápasu, do brány sa vrátil Casillas a nastúpil aj najlepší strelec drakov Aboubakar.

V zápase sme videli minimum šancí. Tie najväčšie mali Sadio Mane, ktorý v prvom polčase mieril iba do žrde a v druhom dejstve výbornú hlavičku striedajúceho Dannyho Ingsa vytlačil končekmi prstov gólman hostí Casillas.

Porto – Liverpool 0:5 (0:2)

Liverpool postúpil medzi osem najlepších tímov v Lige majstrov prvýkrát od sezóny 2008/09, kedy ich vo štvrťfinále vyradila londýnska Chelsea.
Liverpool nikdy s portugalským Portom neprehral. V šiestich vzájomných zápasoch vo všetkých súťažiach dosiahol tri výhry a tri remízy.
Toto bol vôbec prvý zápas Ligy majstrov v tejto sezóne, v ktorom sme v prvom polčase nevideli strelu na bránu. Stalo sa tak prvýkrát od februára 2017 (Benfica vs Borussia Dortmund).
Zároveň Liverpool nevystrelil v prvom polčase na bránu súpera iba druhýkrát v tejto sezóne (tiež v zápase s Chelsea 25. novembra v rámci Premier League).

Video

Zostavy a hodnotenia hráčov

Liverpool: Karius (6), Gomez (6), Lovren (7), Matip (7), Moreno (6), Henderson (6), Milner (7), Can (6), Lallana (7), Mane (6), Firmino (5)

Náhradníci: Ings (6), Salah (6), Klavan (5)

Porto: Casillas (6), Maxi Pereira (6), Felipe (7), Reyes (6), Dalot (6), Oliver (5), Andre Andre (6), Bruno Costa (6), Corona (6), Waris (6), Aboubakar (5)

Náhradníci: Oliveira (5), Ricardo (5), Paciencia (5)

Hráč zápasu: James Milner

Vyjadrenie manažéra

Jurgen Klopp: „Možno ak vonku remizujete a potom doma vyhráte, tak máte lepší pocit. Postúpili sme však do ďalšieho kola a dokázali sme to veľmi komfortným spôsobom. Bola to pre nás veľká výzva, príprava bola odlišná ako pred inými zápasmi. Chlapci to zvládli dobre – postavili sme sa k zápasu zodpovedne, bránili sme veľmi dobre a mohli sme vidieť aj niekoľko pekných futbalových momentov. Teraz sme vo štvrťfinále, takže viac pozitív nepotrebujem.“