Kto túto sezónu zostúpi z Premier League?

Do konca aktuálnej sezóny Premier League ostáva 10 zápasov a kluby budú bojovať o posledných 30 bodov tabuľky. Tri tímy zostúpia do Championship. Komu ostane v rukách Čierny Peter v boji o záchranu?

V ostatných piatich sezónach sa tímy, ktoré boli 10 kôl pred koncom súťaže na posledných troch priečkach tabuľky, vždy zachránili. Situácia pre West Brom, Stoke a Swansea tak ešte nie je stratená, aj vzhľadom na obrovskú vyrovnanosť tímov v druhej polovici ligového pelotónu.

Koľko bodov delilo kluby na posledných jedenástich priečkach po 24 kolách?

Za ostatných 22 sezón museli kluby, ktoré sa chceli zachrániť medzi elitou, získať v priemere 36,6 bodu.

Ak zoberieme 37 bodov ako čiaru záchrany, pozreli sme sa na 13 tímov, ktoré sú momentálne pod touto hranicou a s pomocou SAM (Sports Analytics Machine) vytvoreným profesorom Ianom McHaleom z University of Liverpool, sme predikovali finálnu tabuľku Premier League.

West Brom – 20., 20 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 8

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 8. (2012/13)

S kým ešte budú hrať?

Watford (v), Leicester (d), Bournemouth (v), Burnley (d), Swansea (d), Manchester United (v), Liverpool (d), Newcastle (v), Tottenham (d), Crystal Palace (v)

Najlepší strelci: Jay Rodriguez, Salomon Rondon (4)

Manažéri v tejto sezóne: Tony Pulis (10 bodov z 12 zápasov), Gary Megson (dočasný manažér, 2 body z 2 zápasov), Alan Pardew (8 bodov zo 14 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Zázrak? Zisk 17 bodov z posledných 10 zápasov sezóny je pri aktuálnej forme Baggies prakticky neriešiteľná úloha. Od augusta dokázali zvíťaziť iba v jednom zápase. Z ktorých zápasov by mohli získať potrebné body? Minimálne domáce zápasy s Burnley a Swansea majú nálepku ‚trojbodové‘.

Prečo sú v problémoch?

Kde začať? Albion vyhral iba v troch zápasoch aktuálnej ligovej sezóny a zmenu nepriniesla ani výmena na manažérskej pozícii. Žiaden iný klub neuhral viac bezgólových remíz (4) ako Baggies a iba Swansea vsietila menej gólov (22).

Minulý mesiac dostali vyhadzov predseda i výkonný riaditeľ klubu a o niekoľko dní neskôr štyria hráči boli vypočúvaní na polícii pre ukradnutie taxíka pred reštauráciou v Barcelone.

Prečo by sa mohli udržať?

Podľa nás nemajú šancu.

Dobre, skúsme byť viac pozitívni. West Brom už nemá v pláne žiadne výlety do Barcelony, iba tri zápasy z desiatich hrá proti tímom z top šestky a Albionu sa už jedna „veľká záchrana“ v minulosti podarila.

V roku 2005 bol West Brom na Vianoce na poslednej priečke tabuľky a rovnako posledný bol dokonca aj pred začiatkom posledného ligového kola. Napriek tomu sa v súťaži zachránil a to iba so šiestimi výhrami počas celej sezóny.

Predikované umiestnenie: 20., 32 bodov

Stoke – 19., 26 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 10

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 9. (2013/14, 2014/15, 2015/16)

S kým ešte budú hrať?

Southampton (v), Manchester City (d), Everton (d), Arsenal (v), Tottenham (d), West Ham (v), Burnley (d), Liverpool (v), Crystal Palace (d), Swansea (v)

Najlepší strelci: Xherdan Shaqiri (7)

Manažéri v tejto sezóne: Mark Hughes (20 bodov z 22 zápasov), Eddie Niedzwiecki (dočasný manažér, 0 bodov z 1 zápasu), Paul Lambert (6 bodov z 5 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Štyri výhry môžu byť pre Paula Lamberta nedosiahnuteľné, hlavne keď Stoke za celú sezónu vyhral iba šesťkrát. Z toho päťkrát v domácom prostredí. A preto sa Lambert bude sústrediť práve na domáce vystúpenia s Burnley, Crystal Palace a Evertonom. Ak ich zvládnu, o veľa by sa mohlo hrať v poslednom kole na pôde Swansea.

Prečo sú v problémoch?

Hrnčiari majú problém v obrane. Žiaden tím neinkasoval viac gólov (54) alebo si neudržal menej čistých štítov (4). A to ja napriek tomu, že Butland a Lee Grant majú na konte viac zákrokov (104) ako ktorýkoľvek brankári z iného tímu. Iba sedem uhraných bodov z ihrísk súperov je tiež na zamyslenie.

Prečo by sa mohli udržať?

V trojici Xherdan Shaqiri, Jack Butland a Joe Allen majú Stoke obrovské množstvo skúseností i kvality. Shaqiri strelil hattrick na predchádzajúcom svetovom šampionáte a Švajčiar by mohol svoj tím potiahnuť aj v lige – v piatich zápasoch pod Lambertom zaznamenal 3 góly a 1 asistenciu.

Predikované umiestnenie: 19., 38 bodov

Swansea – 18., 27 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 7

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 8. (2014/15)

S kým ešte budú hrať?

West Ham (d), Huddersfield (v), Manchester United (v), West Brom (v), Everton (d), Manchester City (v), Chelsea (d), Bournemouth (v), Stoke (d)

Najlepší strelci: Jordan Ayew (5)

Manažéri v tejto sezóne: Paul Clement (12 bodov z 18 zápasov), Leon Britton (dočasný manažér, 1 bod z 2 zápasov), Carlos Carvalhal (14 bodov z 8 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Ďalších 10 bodov z posledných 10 zápasov sezóny. Znie to riešiteľne? V aktuálnej zlepšenej forme sa ich šance rozhodne zvýšili. Čakajú ich však dva zápasy v Manchesteri i návšteva Stamford Bridge. Zápas posledného kola so Stoke môže byť kľúčový.

Prečo sú v problémoch?

AK nestrielate, tak neskórujete. Swansea strelila najmenej gólov (21), má na konte najnižší počet striel celkom (238) i striel medzi tri žrde (64). Dokážu viac skórovať? Možno v tom bola iba smola. Jordan Ayew je najlepším strelcom labutí s piatimi presnými zásahmi a zároveň až štyrikrát opečiatkoval brvno súperovej brány. Iba Kevin de Bruyne a Harry Kane trafili konštrukciu brány viackrát.

Prečo by sa mohli udržať?

Carvalhal sa zdá ako dobrá voľba namiesto Clementa a mohol by waleský klub nasmerovať k záchrane.

Portugalčan dokázal so svojim tímom vyhrať až v štyroch z prvých 8 zápasov pod jeho vedením, vytiahol tím z poslednej priečky a výrazne zvýšil šance na záchranu.

Ak sa zachránia, budú môcť ďakovať hlavne brankárovi Lukaszovi Fabianskemu. Má na konte najviac zákrokov v Premier League (101), aj vďaka tomu Swansea inkasovala iba 41 gólov (12. v súťaži).

Predikované umiestnenie: 18., 38 bodov

Crystal Palace – 17., 27 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 5

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 10. (2014/15)

S kým ešte budú hrať?

Manchester United (d), Chelsea (v), Huddersfield (v), Liverpool (d), Bournemouth (v), Brighton (d), Watford (v), Leicester (d), Stoke (v), West Brom (d)

Najlepší strelci: Luka Milivojevic (7)

Manažéri v tejto sezóne: Frank de Boer (0 bodov zo 4 zápasov), Roy Hodgson (27 bodov z 24 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Podobne ako Swansea, aj Palace potrebujú získať pod vedením Roya Hodgsona 10 bodov. Čaká ich však veľmi náročná séria zápasov – postupne sa stretnú s United, Chelsea i Livrpoolom. Doma hrajú s Brightonom, Leicesterom a West Bromwichom a práve tieto zápasy by mohli rozhodnúť, kde budú hrať v nasledujúcej sezóne.

Prečo sú v problémoch?

Začalo sa to zlým štartom pod vedením Franka de Boera a Palace potom muselo doháňať stratu na svojich konkurentov. Navyše útočník Christian Benteke skóroval iba dvakrát za celú sezónu. V najnevhodnejšom čase prišla séria piatich zápasov bez výhry a orly sú preto iba tesne nad pásmom zostupu.

Prečo by sa mohli udržať?

Vo veku 70 rokov by Hodgson svojim kritikom mohol ukázať, že sa v ňom mýlili. Prebral tím bez jediného bodu a dokonca bez jediného vsieteného gólu. Orlov však dokázal zdvihnúť z dna tabuľky. Wilfried Zaha je pre Palace kľúčom k úspechu – jeho 167 driblingov je top číslo v rámci celej Premier League. Rovnako dôležité sú aj góly Luku Milivojevica zo štandardiek.

Predikované umiestnenie: 17., 39 bodov

Southampton – 16., 27 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 6

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 6. (2015/16)

S kým ešte budú hrať?

Stoke (d), Newcastle (v), West Ham (v), Arsenal (v), Chelsea (d), Leicester (v), Bournemouth (d), Everton (v), Manchester City (d)

Najlepší strelci: Charlie Austin (6)

Manažéri v tejto sezóne: Mauricio Pellegrino

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

A máme tu ďalší klub, ktorý na záchranu potrebuje desať bodov. Tri výhry a jednu remízu potrebujú svätci získať ideálne ešte pred posledným kolom, v ktorom hrajú s lídrom z Manchesteru. Domáca forma Southamptonu je pohromou, ale už tento víkend hrajú svätci na pôde Stoke a tento zápas môže veľa napovedať.

Prečo sú v problémoch?

Bolo odvolanie Clauda Puela zlou voľbou? Southampton ukončil minulú sezónu na pohodovej ôsmej priečke a postúpil do finále Ligového pohára. Pellegrino zatiaľ rozhodne nenapĺňa predstavy fanúšikov Saints, ktorí videli iba tri výhry svojich miláčikov v domácom prostredí. Iba West Brom je na tom v tomto smere horšie.

Southampton stratil v januári obrancu Virgila van Dijka, avšak je to iná oblasť, na ktorú je potrebné poukázať. Iba tímy z veľkej šestky si dokázali vytvoriť viac gólových šancí ako svätci (264), ale Southampton z nich vyťažil iba biednych 29 gólov. Najlepší strelec Charlie Austin odohral iba päť ligových zápasov.

Prečo by sa mohli udržať?

Ak sa vám doma nedarí, musíte zbierať body na ihriskách súperov. Southampton má vonku dvanástu najlepšiu bilanciu zo všetkých tímov. Dusan Tadic v tejto sezóne vytvoril viac šancí ako David Silva. Otázkou je, či sa nájde niekto, kto ich aj dokáže premeniť…

Predikované umiestnenie: 16., 39 bodov

Newcastle – 15., 29 bodov

Newcastle je nováčikom v aktuálnej sezóne Premier League.

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 2. (1995/96, 1996/97)

S kým ešte budú hrať?

Liverpool (v), Southampton (d), Tottenham (v), Huddersfield (d), Leicester (v), Arsenal (d), Everton (v), West Brom (d), Watford (v), Chelsea (d)

Najlepší strelci: Dwight Gayle (5)

Manažéri v tejto sezóne: Rafael Benitez

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Tri výhry by Newcastle mohli stačiť a domáce zápasy so Southamptonom, Huddersfieldom a West Bromwichom sa javia ako najschodnejšia cesta. Magpies však v domácom prostredí za celú sezónu vsietili iba 12 gólov.

Prečo sú v problémoch?

Benitez priviedol minulú sezónu Newcastle k titulu v Championship a má k dispozícii prakticky rovnaký káder. Až osem hráčov zo základnej jedenástky pri remíze 2:2 s Bournemouth minulý víkend, bolo kľúčovou súčasťou kádra aj pri postupe Magpies medzi elitu. Náväznosť je určite dobrá vec, ale jednoznačne chýbajú investície do posilnenia kádra.

Straky, podobne ako kluby v ich blízkosti, málo skórujú. V lige skórovalo až 13 rôznych hráčov, ale Newcastle zaznamenal iba 27 presných zásahov v 28 zápasoch.

Prečo by sa mohli udržať?

Ak Rafael Benitez udrží straky medzi elitou, jeho kredit pôjde ešte viac nahor. Napriek tomu, že sa neustále rieši predaj klubu a januárová posila do útoku Islam Slimani sa zranil, Benitez so svojim tímom v dôležitom období zaznamenal štyri zápasy bez prehry.

Predikované umiestnenie: 14., 41 bodov

Huddersfield – 14., 30 bodov

Huddersfield je nováčikom v aktuálnej sezóne Premier League.

S kým ešte budú hrať?

Tottenham (v), Swansea (d), Crystal Palace (d), Newcastle (v), Brighton (v), Watford (d), Chelsea (v), Everton (d), Manchester City (v), Arsenal (d)

Najlepší strelci: Steve Mounie (6)

Manažéri v tejto sezóne: David Wagner

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Dve výhry a jedna remíza by teriérom mohla stačiť. Je to prvá sezóna Huddersfieldu medzi elitou od roku 1972 a záchrana by bola obrovským úspechom, podobne ako samotný postup v predchádzajúcej sezóne. Wagnerovi zverenci sa musia sústrediť hlavne na domáce zápasy so Swansea a Crystal Palace. Ak ich zvládnu, potom by záchrana mohla naberať reálne kontúry už v druhej polovica marca…

Prečo sú v problémoch?

Town ustúpili zo svojej hry s obrovským nasadením a ukázali príliš málo odporu pri vysokých prehrách s Tottenhamom či Liverpoolom. Góly sú problémom, iba Everton a Swansea si vytvorili menej šancí z otvorenej hry.

Prečo by sa mohli udržať?

David Wagner sa zaslúži veľký kredit, od novembra 2015 tím zmenil na nepoznanie. Je tu obrovské pozitívne prepojenie medzi tímom a fanúšikmi. Manažér sa môže spoľahnúť na nové tváre, ktoré skvele do kádra zapadli. Aaron Mooy, Jonas Lossl a Steve Mounie sú naozaj kvalitnými posilami.

Predikované umiestnenie: 15., 40 bodov

West Ham – 13., 30 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 6

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 5. (1998/99)

S kým ešte budú hrať?

Swansea (v), Burnley (d), Southampton (d), Chelsea (v), Stoke (d), Arsenal (v), Manchester City (v), Leicester (v), Everton (d)

Najlepší strelci: Marko Arnautovic, Javier Hernandez (7)

Manažéri v tejto sezóne: Slaven Bilic (9 bodov z 11 zápasov), David Moyes (21 bodov zo 17 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Ďalší klub, ktorý potrebuje 2 výhry a 1 remízu z posledných 10 zápasov sezóny a David Moyes by tieto body so svojim tímom potreboval nazbierať ešte pred ťažkými zápasmi s Chelsea, Arsenalom a Manchesterom City.

Prečo sú v problémoch?

Kladivári inkasovali až 50 gólov, iba Stoke je na tom horšie. Joe Hart stratil miesto brankárskej jednotky a spolu s ním aj miesto v bráne na svetovom šampionáte v Rusku.

Prečo by sa mohli udržať?

Menovanie Davida Moyesa v novembri bolo trocha prekvapujúce, ale po pomalšom štarte West Ham vyhral až päť a prehral iba tri zápasy z ostatných 13 ligových stretnutí. Moyes dokázal vyťažiť maximum z Marka Arnautovica, ktorý na novom pôsobisku konečne ukazuje svoje kvality. Príbehy o katastrofálnych výkonoch na domácej pôde sú úplne mimo – kladivári sú v tabuľke zápasov hraných doma na 11. priečke.

Predikované umiestnenie: 13., 42 bodov

Brighton – 12., 31 bodov

Brighton je nováčikom v aktuálnej sezóne Premier League.

S kým ešte budú hrať?

Arsenal (d), Everton (v), Leicester (d), Huddersfield (d), Crystal Palace (v), Tottenham (d), Burnley (v), Manchester United (d), Manchester City (v), Liverpool (v)

Najlepší strelci: Glenn Murray (10)

Manažéri v tejto sezóne: Chris Hughton

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Brighton potrebuje dve víťazstvá. Tím podáva na nováčika veľmi slušné výkony, medzi elitou nebol od roku 1983. Nesmieme však zabudnúť, že až päť z posledných 10 zápasov sezóny odohrá Brighton proti tímom top šestky.

Prečo sú v problémoch?

Na Brighton čaká postupne Tottenham, Manchester City, Manchester United, Liverpool a Arsenal a preto budú veľmi kľúčové domáce zápasy s Huddersfieldom a Leicesterom. Brighton navyše ešte čakajú povinnosti vo štvrťfinále FA Cup-u.

Prečo by sa mohli udržať?

Kto by si bol pomyslel, že Glenn Murray bude mať v Premier League na konte rovnaký počet gólov ako Alvaro Morata. Veterán si sezónu užíva, na všetky jeho góly potreboval iba 37 striel. Menej ako Jordon Ibe, Thomas Ince či Andros Townsend.

Letná posila Pascal Gross prežíva tiež skvelú sezónu – vytvoril spoluhráčom 63 šancí a má na konte 7 asistencií. Iba Kevin de Bruyne, Mesut Ozil, Christian Eriksen a Cesc Fabregas sa môžu v počte vytvorených príležitostí pochváliť lepšou bilanciou.

V obrane zas vyčnieva Lewis Dunk s najvyšším počtom zblokovaných striel v súťaži (45), ale aj so štyrmi vlastnými gólmi.

Predikované umiestnenie: 12., 43 bodov

Bournemouth – 11., 32 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 3

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 9. (2016/17)

S kým ešte budú hrať?

Leicester (v), Tottenham (d), West Brom (d), Watford (v), Crystal Palace (d), Liverpool (v), Manchester United (d), Southampton (v), Swansea (d), Burnley (v)

Najlepší strelci: Callum Wilson (7)

Manažéri v tejto sezóne: Eddie Howe

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Výhru a dve remízy alebo dve výhry. Vyzerá to, že Howe so svojim tímom si zahrá Premier League aj vo štvrtej sezóne za sebou.

Prečo sú v problémoch?

V tejto sezóne si udržali iba päťkrát čistý štít, brankár Asmir Begovic spravil až štyri chyby vedúce ku gólu súpera. Iba Petr Čech má podobne nepriaznivú bilanciu.

Prečo by sa mohli udržať?

Pre Bournemouth to neboli pokojné Vianoce, po debakli 0:4 s Manchesterom City sa prepadli až do pásma zostupu. Odvtedy však čerešničky prehrali v lige iba raz. Šetrili si formu na kľúčovú časť sezóny? Dokážu byť nesmierne produktívni, prehrali iba v dvoch zo 14 zápasov s tímami, ktoré boli v tabuľke pod nimi.

Predikované umiestnenie: 11., 43 bodov

Watford – 10., 33 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 3

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 13. (2015/16)

S kým ešte budú hrať?

West Brom (d), Arsenal (v), Liverpool (v), Bournemouth (d), Burnley (d), Huddersfield (v), Crystal Palace (d), Tottenham (v), Newcastle (d), Manchester United (v)

Najlepší strelci: Abdoulaye Doucoure (7)

Manažéri v tejto sezóne: Marco Silva (26 bodov z 24 zápasov), Javi Gracia (7 bodov zo 4 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Jedna výhra a jedna remíza by mala byť pre sršňov dostačujúca bilancia. Tím Javiho Graciu musí bodovať v nasledujúcich troch domácich zápasoch. Potom Watford, podobne ako tabuľkového suseda Bournemouth, čaká štvrtá sezóna v Premier League za sebou.

Prečo sú v problémoch?

Sršňov čakajú veľmi náročné výjazdy na pôdu Arsenalu, Liverpoolu, Tottenhamu i Manchesteru United. Body z vonku sa teda budú voziť iba ťažko. Watford však určite dopredu nekapituluje ani v týchto zápasoch.

Prečo by sa mohli udržať?

S veľkými ováciami získali na lavičku Marca Silvu, aby ho v strede sezóny vyhodili. Klub sa sťažoval na Everton, ktorý lanáril Silvu do svojho klubu. Napriek uvedenému sa klub dokázal skonsolidovať a mieri možno k najlepšiemu umiestneniu od roku 1987.

Abdoulaye Doucoure je na Vicarage Road jednoznačným hráčom roka. Strelil sedem gólov iba z 12 striel na bránu, celkovo má na konte 1 699 prihrávok – jedenásty najvyšší počet v súťaži a najvyšší, ak nepočítame kluby top šestky.

Predikované umiestnenie: 10., 45 bodov

Everton – 9., 34 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 26

Najvyššie umiestnenie v Premier League: 4. (2004/05)

S kým ešte budú hrať?

Burnley (v), Brighton (d), Stoke (v), Manchester City (d), Liverpool (d), Swansea (v), Newcastle (d), Huddersfield (v), Southampton (d), West Ham (v)

Najlepší strelci: Wayne Rooney (10)

Manažéri v tejto sezóne: Ronald Koeman (8 bodov z 9 zápasov), David Unsworth (dočasný manažér, 7 bodov z 5 zápasov), Sam Allardyce (19 bodov zo 14 zápasov).

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Jedna výhra by mala byť pre karamelky postačujúca na záchranu. Everton možno práve nie je v ideálnom rozpoložení, ale Sam Allardyce by mal záchranárske práce (opäť) zvládnuť bez problémov.

Prečo sú v problémoch?

Predali Romela Lukaka do Manchesteru United za 75 miliónov libier, ale nepriviedli žiadnu adekvátnu náhradu. Nábor nových hráčov na Goodison Parku nefunguje podľa predstáv vedenia i fanúšikov. Klub investoval viac ako 175 miliónov libier do nových posíl a väčšina z nich sa nepresadila.

Davy Klaassen, Cenk Tosun či Sandro Ramirez nastúpili na osem ligových zápasov a neskórovali ani raz. Allardyce nasmeruje loď k záchrane, ale či bude tento manažér na lavičke dlhodobo, to je otázne.

Prečo by sa mohli udržať?

Po sérii zlých výsledkov na začiatku sezóny sa Everton musel začať obávať o svoju budúcnosť, decembrová séria 7 zápasov bez prehry však ukľudnila situáciu. Na métu 50 bodov nedosiahli iba trikrát za ostatných 15 sezón. Dokážu pokoriť túto métu v aktuálnej sezóne?

Predikované umiestnenie: 9., 48 bodov

Leicester City – 8., 36 bodov

Počet sezón v Premier League za sebou: 4; Najvyššie umiestnenie v Premier League: Champions (2015-16)

S kým ešte budú hrať?

Bournemouth (d), West Brom (v), Brighton (v), Newcastle (d), Burnley (v), Southampton (d), Crystal Palace (v), West Ham (d), Tottenham (v)

Najlepší strelci: Jamie Vardy (13)

Manažéri v tejto sezóne: Craig Shakespeare (6 bodov z 8 zápasov), Michael Appleton (dočasný manažér, 3 body z 1 zápasu), Claude Puel (27 bodov z 19 zápasov)

Čo ešte potrebujú, aby získali 37 bodov?

Jedna remíza bude pre zverencov Clauda Puela postačujúca a oči líšok smerujú skôr k umiestneniu medzi najlepšou sedmičkou ako ku záchranárskym prácam. Leicester bol v tejto fáze súťaže na poslednej priečke v roku 2015, ale vyhral 7 z posledných 10 zápasov a skončil na konečnej 14. priečke.

Predikované umiestnenie: 7., 50 bodov

A tu je naša predikovaná tabuľka po 38. kolách