Man City sa pohral s Arsenalom a opäť vyhral rozdielom triedy

Manchesteru City po jednoznačnej výhre 3:0 na pôde Arsenalu stačí na zisk titulu iba päť víťazstiev z 10 zostávajúcich zápasov. Arsenalu sa výrazne vzdialila prvá štvorka a teda aj miestenka v Lige majstrov pre budúcu sezónu.

Zostavy, hodnotenia a zostrih zápasu nájdete tu

Pep Guardiola oslávil svoj stý zápas na lavičke Citizens vo veľkom štýle. Jeho tím si zopakoval nedeľňajšiu výhru 3:0 z Wembley vo finále Ligového pohára.

O všetkom včera rozhodlo už prvých 33 minút zápasu, v ktorom postupne Bernardo Silva (15), David Silva (28) a Leroy Sane (33) prekonali brankára Čecha.

Arsenal sa mohol vrátiť do zápasu na začiatku druhého polčasu, ale Pierre-Emerick Aubameyang v 53. minúte zahodil pokutový kop po faule Otamendiho na Mkhitaryana.

Najlepším hráčom zápasu bol Leroy Sane, ktorý v prvom polčase na ihrisku doslova lietal. Bol katalyzátorom útočných akcií City. Mal prsty v úvodných dvoch presných zásahoch zápasu a tretí gól sám pridal. Po návrate po zranení to bol jednoznačne jeho najlepší výkon.

City majú aktuálne v tabuľke pred druhým United náskok 16 bodov a ich 75 získaných bodov celkovo je rovnaký počet, aký nazbierali kanonieri za celú predchádzajúcu sezónu.

Ak by City vyhrali nasledujúcich päť zápasov, titul by oslavovali už 7. apríla. Bol by to vôbec najskorší termín v histórii súťaže. Zatiaľ najrýchlejšie sa zo zisku titulu tešil Manchester United v sezóne 2000/01, kedy diabli mohli oslavovať titul už 14. apríla.

„Je pre nás dôležité, že aj po tomto zápase máme v tabuľke šestnásťbodový náskok. Potrebujeme zvládnuť ešte päť zápasov, aby sme sa stali šampiónmi. To nikdy nie je jednoduché. Triumfovali sme v Ligovom pohári, ale nestratili sme koncentráciu a naplno sme sa sústredili aj na tento zápas. Prežívame fantastickú sezónu v Premier League,“ povedal manažér belasých Pep Guardiola.

Kanonierom sa momentále absolútne nedarí, po treťom góle City sme z tribún mohli počuť piskot a veľa ľudí štadión opustilo dlhý čas pred koncom zápasu. Wengerovci si čistý štít v Premier League nedokázali udržať už 10 zápasov za sebou, čo je najdlhšia séria od februára 2002. Bývalý obranca kanonierov Martin Keown označil zápas ako „smutný večer pre Wengera“, keď „Citizens súpera jednoznačne predčili v kvalite i bojovnosti“.

„Sebadôvera našich hráčov je veľmi nízka a to ovplyvňuje plynulosť našej hry a celkový pohyb hráčov. Dnes večer sme to mohli vidieť. Nepopieram kvalitu City, ale situáciu sme im výrazne uľahčili. Aj takéto situácie sú súčasťou futbalu. Musíme držať spolu, sústrediť sa na ďalší zápas a dať do neho všetko,“ povedal Arsene Wenger.

Oba kluby sa v Premier League opäť predstavia už nasledujúcu nedeľu. Arsenal vycestuje na pôdu Brightonu a City hostí doma londýnsku Chelsea.