Liga majstrov: Mourinho opäť zaparkoval autobus a United uhrali v Seville bezgólovú remízu

David de Gea opäť ukázal, akým dôležitým hráčom je pre United. Španielska Sevilla bola totiž jednoznačne lepším tímom a iba vďaka skvelým zákrokom španielskeho gólmana si diabli do odvety vezú prijateľný výsledok.

Chelsea – Barcelona 1:1 (0:0)

Päť z ostatných 7 zápasov Manchesteru United v Lige majstrov na ihriskách španielskych súperov sa skončilo bezgólovou remízou.

Toto bol deviaty čistý štít diablov z ostatných 11 zápasov vo všetkých súťažiach. V tejto sezóne už majú na konte celkovo 23 zápasov bez inkasovaného gólu, o tri viac ako ďalší klub z Premier League.

Sevilla nedokázala skórovať v domácom zápase Ligy majstrov vôbec prvýkrát – bol to ich devätnásty domáci zápas v tejto súťaži.

Scott McTominay sa stal štvrtým najmladším anglickým hráčom v drese United, ktorý si zahral vo vyraďovačke Ligy majstrov – mladší boli iba Wayne Rooney, Phil Neville a Phil Jones.

De Gea má v aktuálnej edícii Ligy majstrov 95,5 percentnú úspešnosť (chytil 21 z 22 striel na jeho bránu) a blíži sa tiež k vyrovnaniu rekordu čistých štítov v súťaži.

Video

Zostavy a hodnotenia hráčov

Sevilla: Sergio Rico (6), Lenglet (7), Banega (8), Correa (6), Nzonzi (7), Navas (7), Sarabia (7), Escudero (6), Muriel (6), Vazquez (7), Mercado (6)

Náhradníci: Pizarro (N/A), Sandro Ramirez (N/A)

Man Utd: De Gea (9), Valencia (6), Lindelof (6), Smalling (6), Young (6), Matic (6), Herrera (5), McTominay (7), Mata (5), Lukaku (5), Sanchez (5)

Náhradníci: Pogba (6), Martial (6), Rashford (6)

Hráč zápasu: David de Gea