Liga majstrov: Chelsea s Barcelonou doma remizovala, mala na lepší výsledok

Londýn?ania odohrali s Barcelonou výbornú partiu a mohli ís? do odvety s ove?a priaznivejším výsledkom. Domáci išli do vedenia gólom Williana v 62. minúte zápasu. O nieko?ko minút neskôr však prišla fatálna chyba obrancu Christensena, ktorý sa rozhodol prihráva? cez svoju šestnástku a fenomenálny Messi dorovnal skóre.

Chelsea – Barcelona 1:1 (0:0)

Barcelona inkasovala na Stamford Bridge v Lige majstrov pri všetkých siedmych návštevách londýnskeho stánku (1 výhra, 2 remízy, 4 prehry). Vyhrala iba raz – vo februári 2006 (2:1).

Uvedená jediná výhra Barcelony bola zárove? poslednou prehrou Chelsea proti španielskemu klubu. Modrí s tímom z tejto krajiny neprehrali v ostatných 8 zápasoch Ligy majstrov (2 výhry, 6 remíz).

Šes? z deviatich gólov Williana v Lige majstrov v drese Chelsea bolo strelou mimo šestnástky (67%).

Chelsea je klubom s poradovým ?íslom 71, proti ktorému dokázal Lionel Messi skórova? v drese katalánskeho klubu. Gól nestrelil iba proti 11 klubom, proti ktorým nastúpil.