FIFA zamietla prestup Adriena Silvu zo Sportingu Lisabon do Leicesteru

FIFA zamietla prestup 28-ročného záložníka Adriena Silvu z portugalského Sportingu do Leicesteru City. Dôvodom je, že žiadosť o registráciu hráča meškala 14 sekúnd.

Líšky sa dohodli na prestupe portugalského hráča za čiastku 22 miliónov libier počas posledného prestupového dňa.

Silvova žiadosť o registráciu však meškala o 14 sekúnd a tak sa hráč bude môcť presunúť do Anglicka až v januári.

Leicester sa voči rozhodnutiu FIFA odvolal. The Football Association je v kontakte s organizáciou FIFA a snaží sa Leicesteru s prípadom pomôcť.

„Pracujeme s Adrienom i Sportingom, aby sme sa dostali cez vzniknutý problém a hľadáme možnosti riešenia,“ povedal hovorca Leicesteru.

Klub vlastní Silvu, ale niektoré body kontraktu neboli adekvátne dotiahnuté. Klub tak musí Silvovi platiť mzdy, ale o jeho registráciu sa bude musieť pokúsiť znova až v januári.

„Prestup Adriena bol skompletizovaný. Verím, že Leicester dokáže nájsť riešenie situácie,“ povedal prezident Sportingu Bruno de Carvalho.

Vo Francúzsku narodený Silva má 28 rokov a je produktom akadémie Sportingu. V minulosti hosťoval aj v kluboch Maccabi Haifa a Academica.

Má na konte 20 reprezentačných zápisov a bol členom portugalského kádra na víťaznom európskom šampionáte 2016 vo Francúzsku.

Leicester v posledných hodinách prestupového obdobia predal záložníka Dannyho Drinkwatera do Chelsea a práve Silva mal byť jeho náhradou.